Маркоска: Засилена реализација на капитални проекти во Ѓорче Петров


2 копии

Донирани се 12 нови персонални компјутери и 6 iPad ( ајпади) на неколку училишта во Радовиш да им помогнат на наставниците и на учениците непречено да ја ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во училиштето Димитар Поп Георгиев Беровски со предвиденото темпо се гради затворениот базен кој е ветување во изборната програма на СДСМ, изјави Александар ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Општина Карпош на последната седница на Советот направи ребаланс на буџетот. – Во духот на новата реалност и сменетите приоритети на граѓаните за време на ...
| | веќе видена | слични

„Дрекслмајер“ донираше триста компјутери за училиштата од Кавадарци, Неготино, Демир Капија, Велес и Градско, иформираа денеска од германската фабрика во ...
| | веќе видена | слични

Така, со усвоениот ребаланс на Буџетот советниците дадоа согласност за зголемување на капиталните инвестиции во сите сфери: инфраструктура (плоштади, платоа, ...
| | веќе видена | слични

Со над 150.000 евра се подобруваат условите во охридските училишта за реализирање на онлајн наставата во новата школска година, која треба да започне утре. ...
| | веќе видена | слични
3 копии
повеќе

Останато

„Опозицијата не се консултира за ниту едно битно прашање, тука е прашањето за Бугарија, прашањето за образовните реформи и итн. Нема прашање кое што ја тангира ...
сите 563 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска изјави дека никогаш не посочил оти други лица се виновни за петкратното убиство кај Смилковско езеро познато во јавноста како ...
сите 172 | | | веќе видена

Португалскиот министер за надворешни работи Августо Сантош Силва изјави во Европскиот парламент дека целите на неговата земја како претседавач на ЕУ во областа ...
сите 362 | | | веќе видена

И денеска дел од матурантите ја бојкотираат наставата. Средношколски сојуз не отстапува од барањето државната матура да има испити по два предмети. ...
сите 257 | | | веќе видена

Образованието е систем којшто се подготвува подолг период и реформите не се прават од денес за утре. Сега дојде времето за оваа промена со којашто фокусот на ...
сите 331 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Маркоска: Засилена реализација на капитални проекти во Ѓорче Петров

Од:
До кого (е-маил):
Порака: