Владата денеска ќе ја одржи 6-тата седница

Владата на Република Северна Македонија синоќа, на осмата седница ги усвои заклучоците од состанокот на Комисијата за заразни болести при Министерството за ...
| | веќе видена | слични

Владата на вечерашната седница ги прифати предлозите од Комисијата за заразни болести за нови мерки против ширење на ковид-19, кои следат откако изминативе ...
| | веќе видена | слични

 Забавите со гужви и без никакви мерки за заштита кои се случуваа во неколку скопски локали и низ градовите во Македонија, предизвикаа рестриктивни мерки кои ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Владата на вечерашната осма седница ги усвои заклучоците од состанокот на Комисијата за заразни болести при Министерството за здравство, со кои се предлагаат ...
| | веќе видена | слични

Владата вечерва ги усвои заклучоците од состанокот на Комисијата за заразни болести при Министерството за здравство, одржан на 4.10.2020 година, со предлог ...
| | веќе видена | слични

На оваа своја седница Владата ги усвои заклучоците од состанокот на Комисијата за заразни болести при Министерството за здравство, одржан на 4.10.2020 година, ...
| | веќе видена | слични

Владата ја одобри препораката на Комисијата за отворањето на училишните кујни за децата со продолжен престој со стриктно почитување на правилата за добра ...
| | веќе видена | слични

На денешната 8-ма седница, Владата ги усвои заклучоците од состанокот на Комисијата за заразни болести при Министерството за здравство, одржан денеска, со ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за здравство, Венко Филипче, не чувствува одговорност за да поднесеФилипче по тој повод рече дека од почетокот на кризата работат професионално.„Не ...
сите 336 | | | веќе видена

Прширување на болничките капацитети и надополнување на кадарот најави министерот за здравство Венко Филипче, кој денеска ги посети болниците во Штип и ...
сите 280 | | | веќе видена

Откако инспекторите го преспаа цело лето, сега ќе ги засилувале контролите во угостителските објекти. Од пазарниот инспекторат сега велат дека оние ресторани ...
сите 478 | | | веќе видена

Колони возила со македонски и знамиња на ЕУ од Скопје до Штип. Граѓаните го преполнија автопатот „Гоце Делчев“ се до Ново Село каде беше крајната дестинација. ...
сите 150 | | | веќе видена

Зоран Заев да го каже својот став за Гоце Делчев и македонскиот јазик, доста се крие зад празни флоскули, порача потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Владо ...
сите 339 | | | веќе видена

По тој повод делегација на Општина Чашка, предводена од градоначалникот Горан Стојановски, претставници на Советот на Општината, заедно со министерката за ...
сите 111 | | | веќе видена

Максим Ацевски, главниот државен ревизор, во интервју за „360 Степени“ синоќа рече дека ДЗИ нема надлежност да го испита работењето на Националната агенција за ...
сите 124 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Владата денеска ќе ја одржи 6-тата седница

Од:
До кого (е-маил):
Порака: