ВМРО-ДПМНЕ: Со државата владее мафија, а на чело на мафијата е Зоран Заев


4 копии
7 копии
7 копии

СДСМ без никаков срам и понатаму продолжува да се фали со четвртиот пакет на мерки, но граѓаните многу добро знаат дека парите ќе завршат директно во џебот на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Македонија најлошо се справува со Ковид-19, за жал има најголема смртност, и министерот Филипче и Др Караџовски треба да поднесат оставка од морални причина, ...
| | веќе видена | слични

4 години се власт со ветување дека ќе донесат правда и 4 години гледаме само неправда. Најдобар доказ за тоа дека имаме неправда е тоа што за 4 години не ...
| | веќе видена | слични

Ќе дојде тој ден кога ќе молиш да ја коментираш таа опозиција, јас ти ветувам дека ќе дојде ден дали со мене, без мене, жив на овој свет, ќе молиш пред овој ...
| | веќе видена | слични

Гледаа и се задоволуваа со тоа што ги видоа лисиците на рацете на Јанкуловска. За тоа ли баравте правда, за тоа ли баравте мир?, праша Претседателот на ...
| | веќе видена | слични

Губитникот Мицкоски и ВМРО ДПМНЕ треба да знаат дека сите ќе одговараат, правдата е тука! Христијан Мицкоски и неговите малкумина приврзаници вечерва докажаа ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во текот на вчерашниот ден беа регистрирани 628 случаи со Ковид-19 од 2236 тестирања и 15 починати пациенти од кои седум од Скопје. Исто така регистрирани беа ...
сите 365 | | | веќе видена

Додека во Јапонија министерот за сообраќај без двоумење поднесува оставка затоа што возот задоцнил неколку секунди, кај нас може возовите не да доцнат туку ...
сите 66 | | | веќе видена

ЗА 24 ЧАСА ИМА 628 ЗАРАЗЕНИ СОКОРОНАВИРУСОТ Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 2236 тестирања, а регистрирани се 628 ...
сите 477 | | | веќе видена

Зоран Заев се крие од македонската јавност и не сака да го каже својот став за Гоце Делчев и македонскиот јазик. Заев спрема Декларација на договорот со ...
сите 183 | | | веќе видена

Советничката група на ВМРО-ДПМНЕ во Град Скопје побара на денешната седница на Советот во град Скопје да се расправа како вонредна точка за состојбата и ...
сите 80 | | | веќе видена

„Поради високата загаденост на воздухот, паралелно со пандемијата на КОВИД апелирам бремените жени да се ослободат од работа, и во приватен и во државен ...
сите 122 | | | веќе видена

На почетокот на епидемијата во Македонија често бев на релација Скопје, Тетово, Гостивар, Лабуништа и тогаш ги убедував луѓето дека во нашиот здравствен систем ...
сите 292 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО-ДПМНЕ: Со државата владее мафија, а на чело на мафијата е Зоран Заев

Од:
До кого (е-маил):
Порака: