Владата заседава за четвртиот сет економски мерки

Дефицитот во годинешниот буџет ќе изнесува 8,4 проценти, поради растот на расходите, најмногу од мерките за ублажување на економските последици од пандемијата ...
| | веќе видена | слични

Владата на Република Северна Македонија синоќа, на осмата седница ги усвои заклучоците од состанокот на Комисијата за заразни болести при Министерството за ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Владата на синоќешната8-ма седница го утврди предлогот за изменување и дополнување на Буџетот за 2020 година, и донесе заклучок да го достави на усвојување до ...
| | веќе видена | слични

Владата на вечерашната седница ги прифати предлозите од Комисијата за заразни болести за нови мерки против ширење на ковид-19, кои следат откако изминативе ...
| | веќе видена | слични

 Забавите со гужви и без никакви мерки за заштита кои се случуваа во неколку скопски локали и низ градовите во Македонија, предизвикаа рестриктивни мерки кои ...
| | веќе видена | слични

Точно 8,4 проценти од БДП ќе изнесува буџетскиот дефицит со вториот ребеланс на буџетот годинава чиј предлог Владата го усвои синоќа на попладневната седница. ...
| | веќе видена | слични

Владата на вечерашната осма седница ги усвои заклучоците од состанокот на Комисијата за заразни болести при Министерството за здравство, со кои се предлагаат ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Директорката на Националната агенција за европски образовни програми и мобилност, Лидија Димова, во гостувањето во „Стадион“ на Канал 77, рече дека ...
сите 359 | | | веќе видена

Вкупно во болниците во земјава се хоспитализирани 452 пациент. Овој притисок го прави огромниот број новозаболени во земјава, кој создава се поголем и поголем ...
сите 255 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев прими делегација на Сојузот на борците, предводена од претседателот на главниот одбор на сојузот, Никола Стојаноски, придружуван од ...
сите 149 | | | веќе видена

Во градот Јиву, источна Кина, почна вакцинацијата против коронавирусот, иако вакцината сè уште не ја поминала последната фаза на клиничките испитувања.Пред ...
сите 147 | | | веќе видена

Нови 594 случаи на Ковид-19 од 2.617 тестирања беа евидентирани во вчерашниот извештај на Министерството за здравство за изминатите 24 часа. Во болнички услови ...
сите 586 | | | веќе видена

Дваесет и тригодишник бил тешко повреден при сообраќајна незгода на патот Кавадарци-Росоман, рано утрово, за МИА потврди доктор Драги Јованов, специјалист ...
сите 182 | | | веќе видена

Земјава е исправена пред еден многу неочекуван проблем, а тоа се бугарските условувања кои посегаат по македонскиот идентитет. Македонија ќе преземе интензивни ...
сите 430 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Владата заседава за четвртиот сет економски мерки

Од:
До кого (е-маил):
Порака: