Приведен арачиновец заради четири кривични дела

Против 30-годишен скопјанец поднесена е кривична пријава поради измама.Од полицијата информираат дека на 29 јуни, измамникот на жител од Дебар му се претставил ...
| | веќе видена | слични
2 копии
6 копии
13 копии
3 копии

Претседателот на политичката партија Левица Димитар Апасиев, заедно со неговиот адвокатски тим, денеска во архивата на Основното јавно обвинителство Скопје ...
| | веќе видена | слични

СВР Скопје поднесе кривична пријава против 27-годишниот И.Р. од Скопје, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Есенскиот бран на ковид не е снег во мај па да се изненади Филипче - нема вакцини за грип, нема проширени болнички капацитети, ниту план и стратегија, вели ...
сите 328 | | | веќе видена

Пандемијата ја одложи реконструкцијата на штипското инфективно одделение. Но од Клиничката болница велат дека и покрај високиот број хоспитализирани не се ...
сите 154 | | | веќе видена

„Имам можност вечерва да говорам во пресрет на можеби најголемиот македонски национален празник – основањето на ВМРО. Практично, организацијата ВМРО, или уште ...
сите 92 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Приведен арачиновец заради четири кривични дела

Од:
До кого (е-маил):
Порака: