Со четвртиот пакет економски мерки помош за најпогодените сектори и категории на граѓани


Економско-социјалниот совет денеска ја одржа својата втора седница предводена од министерката за труд и социјална политика, Јагода Шахпаска како претседателка, ...
| | веќе видена | слични

Намалување на ДДВ-то за занаетчиски и ресторантски услуги содржи новиот пакет антикризни мерки, истакна пратеничката од СДСМ Даниела Маркоска, на ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Владата предводена од СДСМ и премиерот Зоран Заев продолжува со силна, ефикасна и навремена поддршка за компаниите погодени од негативните економски последици ...
| | веќе видена | слични
3 копии
3 копии

Преговори помеѓу ССМ и ОРМ за да не се исплати К-15 нема, вели во соопштение претседателот на Сојуз на синдикатите на Македонија, Дарко Димовски. -Ставот на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Владата предводена од СДСМ и премиерот Зоран Заев продолжува со силна, ефикасна и навремена поддршка за компаниите погодени од негативните економски последици ...
| | веќе видена | слични

Една од мерките за помош на приватниот сектор, предвидени со четвртиот пакет економски мерки е Државната кредитна гаранција, истакна на прес-конференција, ...
| | веќе видена | слични

Четвртиот пакет економски мерки обезбедува 470 милиони евра за спас на работни места, за зајакнување на приватната потрошувачка и за конкретна помош за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Се бара политичка одговорност од Лидија Димова од Националната агенција. Вицепремиерот за борба против корупција, Љупчо Николовски денеска доставил предлог до ...
сите 269 | | | веќе видена

На денешната седница на владата треба расправа за воведување на новите мерки на Комисијата за заразни болести, сите економски оператори да работат до 23 ...
сите 509 | | | веќе видена

Сиромаштијата во изминатиот период беше закана за околу 450 илјади луѓе или 21 процент од населението во Македонија, но поради кризата предизвикана од корона ...
сите 80 | | | веќе видена

Тестот е достапен исклучително за употреба во работата на научни истражувања и клинички испитувања.LabCorp објави дека ги претставува новите тестови кои можат ...
сите 126 | | | веќе видена

ГРУЕВСКИ СО ПАРИ ОД ПАРТИСКИ ДОНАЦИИ КУПИЛ ПЛАЦ Судот му одреди 30 дена притвор на Ристо Новачевски, кум на екс премиерот Никола Груевски. По предлог на ...
сите 79 | | | веќе видена

Заемот од Светската банка е т.н. брз заем, кој го добиле близу 100 земји во светот и е наменет за зајакнување на здравствените системи во секоја од нив. ...
сите 73 | | | веќе видена

Занаетчиските комори на Скопје, Штип, Куманово и Битола за проекти за развој и унапредување на занаетчиството денеска добија грантови од Министерството за ...
сите 106 | | | веќе видена

Неексплодирана граната од Првата светска војна вчера била пронајдена во битолското село Лопатица. Според информациите на МВР, вчера во СВР Битола, Д.П. од село ...
сите 188 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Со четвртиот пакет економски мерки помош за најпогодените сектори и категории на граѓани

Од:
До кого (е-маил):
Порака: