Влада: Четвртиот пакет економски мерки е обемен и вклучува помош за најпогодените сектори и категории на граѓани


Економско-социјалниот совет денеска ја одржа својата втора седница предводена од министерката за труд и социјална политика, Јагода Шахпаска како претседателка, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Владата предводена од СДСМ и премиерот Зоран Заев продолжува со силна, ефикасна и навремена поддршка за компаниите погодени од негативните економски последици ...
| | веќе видена | слични

Една од мерките за помош на приватниот сектор, предвидени со четвртиот пакет економски мерки е Државната кредитна гаранција, истакна на прес-конференција, ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Четвртиот пакет економски мерки обезбедува 470 милиони евра за спас на работни места, за зајакнување на приватната потрошувачка и за конкретна помош за ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Владата предводена од СДСМ го креираше четвриот пакет мерки од 470 милиони евра наменети за помош на бизнисот и граѓаните за излез од кризата предизвиканата од ...
| | веќе видена | слични

Мерките посветуваат особено внимание на самостојните вршителни на дејност, занаетчиите, кои се погодени од негативните последици од глобалната криза ...
| | веќе видена | слични

СДСМ денеска најави дека со четвртиот пакет на економските мерки се предвидува намалување на ДДВ од 18 на 5 отсто за занаетчиските услуги и производи. ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

„Македонија со Венко Филипче на чело на здравство руши негативни рекорди. Бројката од 870 заболени за само еден ден е директно негова вина. Филипче преспа цело ...
сите 640 | | | веќе видена

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски е хоспитализиран од вчера, потврди министерот за здравство Венко Филипче, по денешната седница на Советот кај ...
сите 216 | | | веќе видена

Со потврден позитивен тест, колега на прерано починатиот полицаец Игор Ангеловски, присуствувал на неговиот погреб, кој се одржа вчера на градските гробишта во ...
сите 136 | | | веќе видена

Хрватскиот европратеник Тонино Пицула преку социјалната мрежа „Твитер“ го поздрави одржувањето на онлајн конгресот на СДСМ и донесувањето на одлука за целосна ...
сите 101 | | | веќе видена

Демократскиот сојуз смета дека надлежните власти треба да преземат итни и храбри чекори во борбата против аерозагадувањето кое со почетокот на грејната сезона ...
сите 94 | | | веќе видена

Доктор Жарко Караџовски од Комисијата за заразни болести вели дека нема да дозволи никој да ја оцрнува Комиисјата за заразни болести и нејзините членови и дека ...
сите 390 | | | веќе видена

Фокусот на Администрацијата на Трамп на решавање економски прашања на Балканот и замижувањето кон политичките, придонесе за влошување на односите меѓу некои ...
сите 443 | | | веќе видена

76 ГОДИНИ „НОВА МАКЕДОНИЈА“ Седумдесет и шест години не се јубилеј на некој настан, но секако дека може да бидат повод за опсервација, анализа и оцена. Овој 29 ...
сите 108 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Влада: Четвртиот пакет економски мерки е обемен и вклучува помош за најпогодените сектори и категории на граѓани

Од:
До кого (е-маил):
Порака: