Моја Европа: Копнеж за слобода, рамноправност, правна држава


3 копии

Германскиот претседател Франк-Валтер Штајнмаер изјави дека Германија може да се гордее со „слободната и демократска земја“ што стана во 30 години од повторното ...
| | веќе видена | слични

Дури 30 години по обединувањето на двете Германии, не може да се зборува за исти услови за живот. Разликите помеѓу Истокот и Западот сè уште постојат и денес - ...
| | веќе видена | слични

Сајтот се вика „Соседство„ или „Комшилук“… во оригинал „Нејбрхуд“ и важи за цел Лондон. Се вклучуваш сам/а или откако некој ќе ти го сврти вниманието дека ...
| | веќе видена | слични

По повод 30-годишнината од повторното обединување на Германија, германската канцеларка Ангела Меркел даде необично интервју – за седум новинари, главни ...
| | веќе видена | слични

Како да им се придружите на градовите кои тројно ги зголемија новите инвестиции? Зеница, Тузла, Бања Лука, Велес, Подгорица, Нови Сад и Лесковац, се само некои ...
| | веќе видена | слични

Поддршката во евроинтегративните процеси, проширувањето на економската соработка, културната и студентската размена беа темите во интервјуто за „Слободен ...
| | веќе видена | слични

Кои се моменталните предизвици со кои се соочува Западен Балкан и каква е состојбата со институциите на ЕУ, како глобални актери во регионот? Како Западниот ...
| | веќе видена | слични

Пишува: Мила Кисјова Привидно земјата добро се справува со пандемијата, но реалноста е многу пострашна. Според општото мислење, Бугарија пружи солиден отпор на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ЗА ЕДНО ДЕНОНОЌИЕ ИМАМЕ 640 ЗАРАЗЕНИ И 12 ПОЧИНАТИ Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 2634 тестирања, а ...
сите 226 | | | веќе видена

Христијан МИЦКОСКИ На 23 Октомври-Денот на македонската револуционерна борба, денот кога е формирана Македонската револуционерна организација, ВМРО-ДПМНЕ ...
сите 114 | | | веќе видена

Три лица се тешко повредени во сообраќајна несреќа што се случила вчера попладне на регионалниот пат Прилеп – Крушево, кај местото наречено Босја Бара. ...
сите 191 | | | веќе видена

Владата преводена од СДСМ да се грижеше за граѓаните немаше Македонија денес да тоне во сиромаштија. Зоран Заев во ек на криза остави над 40.000 граѓани на ...
сите 74 | | | веќе видена

Вчера (18.10.2020) година се одбележаа 1 000 години од основањето на манастирот СВ. „Јован Бигорски“. Целиот настан се одвиваше во строги протоколи за заштита ...
сите 94 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Моја Европа: Копнеж за слобода, рамноправност, правна држава

Од:
До кого (е-маил):
Порака: