Бројот на новозаболени од КОВИД-19 не се намалува


3 копии

Бранимир Јовановиќ, кој беше дел од тимот на министерот за финансии Драган Тевдовски и економски истражувач и професор по економија на Институтот за ...
| | веќе видена | слични

Професорот Бранимир Јовановиќ, кој беше дел од тимот на министерот за финансии Драган Тевдовски, од 1 октомври почнал со работа како професор економист во ...
| | веќе видена | слични

Вицепремиерот за економија Fатмир Битиќи во емисијата „Стадион“ на Радио Канал 77 зборуваше за четвртиот пакет економски мерки за подршка на стопанството и на ...
| | веќе видена | слични

Во текот на Емисијата Стадион на Канал 77, во која како гости беа вицепремиерот за економски прашања Фатмир Бесими и професорот на Економскиот факултет при УГД ...
| | веќе видена | слични

Бранирмир Јовановиќ, професор и економист од Виенскиот институт за меѓународни економски студии, како гостин во емисијата Стадион на Канал 77, зборува за ...
| | веќе видена | слични

Економијата во време на корона и што ќе се случува на економски план во толку многу очекуваниот и посакуван пост-корона период, беше темата во денешната ...
| | веќе видена | слични

Во интервју за магазинот „Капитал”, вицепремиерот задолжен за економски прашања, координација со економските ресори и инвестиции Фатмир Битиќи најави создавање ...
| | веќе видена | слични

„Големите стратешки документи мора да бидат донесени преку вклучување на сите релевантни чинители и тие да бидат следени и почитувани без разлика на тоа кои ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Албанската опозиција му предложи на Собранието да формира Анкетна комисија за работата на Комисијата за инфективни болести. Според нив, комисијата, која ...
сите 325 | | | веќе видена

На Инфективното одделение во Велешката болница последнава недела се лекуваат и потешки случаи на заболени од Ковид-19, потврди за МИА доктор Весна ...
сите 292 | | | веќе видена

Како општествено одговорни компании, целосно свесни за сериозноста и ризиците од зголемувањето на бројот на новозаразени од „Ковид-19“, тргнувајќи од ...
сите 321 | | | веќе видена

„Имам можност вечерва да говорам во пресрет на можеби најголемиот македонски национален празник – основањето на ВМРО. Практично, организацијата ВМРО, или уште ...
сите 168 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вечерва порача: Додека Заев си се забавува со некаков дигитален конгрес, и во исто време кога започна да се колне во ...
сите 249 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бројот на новозаболени од КОВИД-19 не се намалува

Од:
До кого (е-маил):
Порака: