Владата и стопанствениците за четвртиот пакет антикризни мерки


3 копии

Бранимир Јовановиќ, кој беше дел од тимот на министерот за финансии Драган Тевдовски и економски истражувач и професор по економија на Институтот за ...
| | веќе видена | слични

Професорот Бранимир Јовановиќ, кој беше дел од тимот на министерот за финансии Драган Тевдовски, од 1 октомври почнал со работа како професор економист во ...
| | веќе видена | слични

Вицепремиерот за економија Fатмир Битиќи во емисијата „Стадион“ на Радио Канал 77 зборуваше за четвртиот пакет економски мерки за подршка на стопанството и на ...
| | веќе видена | слични

Во текот на Емисијата Стадион на Канал 77, во која како гости беа вицепремиерот за економски прашања Фатмир Бесими и професорот на Економскиот факултет при УГД ...
| | веќе видена | слични

Бранирмир Јовановиќ, професор и економист од Виенскиот институт за меѓународни економски студии, како гостин во емисијата Стадион на Канал 77, зборува за ...
| | веќе видена | слични

Економијата во време на корона и што ќе се случува на економски план во толку многу очекуваниот и посакуван пост-корона период, беше темата во денешната ...
| | веќе видена | слични

Во интервју за магазинот „Капитал”, вицепремиерот задолжен за економски прашања, координација со економските ресори и инвестиции Фатмир Битиќи најави создавање ...
| | веќе видена | слични

„Големите стратешки документи мора да бидат донесени преку вклучување на сите релевантни чинители и тие да бидат следени и почитувани без разлика на тоа кои ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерството за здравство не може да влијае на цената за корона-тестовите на приватно. Министерот Филипче вели дека цените си ги одредуваат самите приватни ...
сите 504 | | | веќе видена

Министерот за здравство, Венко Филипче денеска рече дека насекаде во Европа се праќаат пациенти од една во друга држава. И Македонија се спрема за такво ...
сите 282 | | | веќе видена

Министерството за здравство апелира до најблиските на починатиот политичар Амди Бајрам да не организираат масовен погреб по неговата смрт откако се врати ос ...
сите 157 | | | веќе видена

Откако инспекторите го преспаа цело лето, сега ќе ги засилувале контролите во угостителските објекти. Од пазарниот инспекторат сега велат дека оние ресторани ...
сите 400 | | | веќе видена

„Имам можност вечерва да говорам во пресрет на можеби најголемиот македонски национален празник – основањето на ВМРО. Практично, организацијата ВМРО, или уште ...
сите 92 | | | веќе видена

Македонската држава и македонскиот народ живеат во секојдневие во кое се соочени со огромна здравствена и економска криза, што е излезена од контрола, но и со ...
сите 253 | | | веќе видена

Максим Ацевски, главниот државен ревизор, во интервју за „360 Степени“ синоќа рече дека ДЗИ нема надлежност да го испита работењето на Националната агенција за ...
сите 122 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Владата и стопанствениците за четвртиот пакет антикризни мерки

Од:
До кого (е-маил):
Порака: