МОН: Националната платформа достапна за учениците и родителите


Министерството за образование и на наука истакнува дека непочитувањето на владините одлуки во време на пандемија директно го загрозува јавното здравје, а ...
| | веќе видена | слични

Наставата во училиштата тече нормално, двонасочната комуникација која е најважна е во тек, изјави министерката за образование Мила Царовска. Ова е зачудувака ...
| | веќе видена | слични

Министерката за образование и наука, Мила Царовска, денеска најави дека ќе има санкции за училиштата кои образовниот процес ќе го почнат со физичко присуство ...
| | веќе видена | слични

Училиштата кои на своја рака ќе одржуваат настава со физичко присуство може да бидат санкционирани. Министерката Царовска за случајот со средношколците во ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Министерката за образование и наука Мила Царовска, денес одговарајќи на новинарско прашање дали ќе бидат санкционирани непочитувањата на одлуката за онлајн ...
| | веќе видена | слични

На тронот е Скопје со речиси 100 заразени, а вирусот зеде уште четири жрви, со што црниот биланс надмина 750 смртни случаи. Стравот од нов есенски бран пред ...
| | веќе видена | слични

Сите училишта што ќе ги прекршат одлуките може да се соочат со казни, вели Министерката за образование Мила Царовска, по бојкотот, протестите, а и најавата на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Како што можете да забележите огромна е ароганцијата и дрскоста кај функционерите на СДСМ. Покрај ароганцијата и дрскоста, Лидија Димова и Љупчо Николовски ...
сите 484 | | | веќе видена

Откако бројките на новозаразени се повеќе растат и секојдневно уриваат нови рекорди, кај граѓаните се поставува прашањето, можни ли се нови карантини или ...
сите 264 | | | веќе видена

Изминатово деноноќие беше едно од најцрните во земјава. Дури десетмина наши сограѓани ја изгубија битката со коронавирусот. Како што соопшти Министерството за ...
сите 498 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев прими делегација на Сојузот на борците, предводена од претседателот на главниот одбор на сојузот, Никола Стојаноски, придружуван од ...
сите 133 | | | веќе видена

Не гледаме потреба од лидерска средба, особено со човек кој нема став за ниту едно важно, национално или стратешко прашање, изјави денеска портпаролката на ...
сите 395 | | | веќе видена

Единствен приоритет на СДСМ е нивно богатење. СДСМ откако е на власт на граѓаните донесе економска криза, сиромаштија, реагира ВМРО-ДПМНЕ. Во продолжение ...
сите 60 | | | веќе видена

Со ребалансот на Буџетот за 2020 година што е во собраниска процедура, се обезбедуваат 470 милиони евра за четвртиот сет економски мерки. Од нив, 27,6 милиони ...
сите 302 | | | веќе видена

Експерименталната вакцина за коронавирус, изработена заеднички од американскиот фармацевтски гигант „Пфајзер“ и германската компанија „Био-ен-Тек“, се ...
сите 128 | | | веќе видена

Земјава е исправена пред еден многу неочекуван проблем, а тоа се бугарските условувања кои посегаат по македонскиот идентитет. Македонија ќе преземе интензивни ...
сите 231 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

МОН: Националната платформа достапна за учениците и родителите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: