НА ВРВОТ: Центар ги надмина другите општини и го стаса Аеродром по бројот на заболени

Во општина Центар според последните податоци има 96 активни случаи, а толку заболени има моментално и во скопската општина Аеродром. Со ова практично Центар го ...
| | веќе видена | слични

Со нови рекордни 243 заразени за 24 часа, според статистиката што ја објави вчера Министерството за здравство, вкупната бројка на активни случаи на ковид-19 во ...
| | веќе видена | слични

Здравствените власти досега требаше да излезат со анализата за големиот број починати лица од корона вирусот во Македонија. На последната прес-конференција, ...
| | веќе видена | слични
4 копии
2 копии

Косово подобро се справува со короната од Македонија покажуваат официјалните бројки.Во Косово во последните 24 часа починаа тројца заразени од Ковид-19, така ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Вкупната бројка на ковид дијагностицирани во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 18602, бројката на оздравени пациенти е 15264, на починати е ...
| | веќе видена | слични
3 копии
повеќе

Останато

Уште пред пет години Никола Груевски дал исказ за аферата „Плацеви на Водно“. Веднаш по пријавите на тогашната опозиција СДСМ, Груевски зборувал пред обвинител ...
сите 161 | | | веќе видена

Aдвокатот Александар Тортевски вечерва на „24 Анализа“ на Телевизија 24, а во врска со скандалите поврзани со Националната агенција за европски програми и ...
сите 274 | | | веќе видена

Втор заеднички состанок на билатералните комисии од бугарскло-македонскиот мешовит комитет ќе има на 3 и 4 декември годинава, најави професорот Иван Илчев во ...
сите 321 | | | веќе видена

Вчера (18.10.2020) година се одбележаа 1 000 години од основањето на манастирот СВ. „Јован Бигорски“. Целиот настан се одвиваше во строги протоколи за заштита ...
сите 121 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

НА ВРВОТ: Центар ги надмина другите општини и го стаса Аеродром по бројот на заболени

Од:
До кого (е-маил):
Порака: