Рангелова: Во ВМРО-ДПМНЕ потребна е внатрешна интелектуална револуција


Иницијативата која сега бара смена на Мицкоски, истата лобираше тој да се избере за лидер. Во тој момент немаш друг кандидат за избор.Јас и тогаш не го ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски ќе одржи сесија во живо на Фејсбук на која ќе одговара на прашања од граѓаните. Со оглед на тоа што времето е ...
| | веќе видена | слични
4 копии
2 копии

Остај ја опозицијата, чекај да си кажам за мерките. Вака претседателот на Владата, Зоран Заев му влезе во збор на новинарот, во интервјуто за ТВ Стар, кој рече ...
| | веќе видена | слични
4 копии
3 копии

Не е се за критика, нешто е за поддршка, одговори претседателот на Владата Зоран Заев во интервју за ТВ Стар, на прашањето во врска со обвинувањата на ...
| | веќе видена | слични

Христијан Мицкоски е единствениот носител на одговорноста за поразите на ВМРО-ДПМНЕ, изјави денеска во гостувањето на Топ Тема на Телевизија Телма, Ивица ...
| | веќе видена | слични

„Не е точно дека ВМРО-ДПМНЕ нема демократски капацитет, туку единствен што тоа го нема е лидерот Христијан Мицкоски, изјави во „10 Минути“ на ТВ21 Игор Есмеров ...
| | веќе видена | слични

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски е единствениот одговорен за изборните порази на партијата, изјави поранешниот градоначалник на Аеродром, Ивица ...
| | веќе видена | слични

„Има приходи од државата, таа му префрла неколку милиони на годишно ниво, има личен шофер, исто како да води приватна фирма и затоа Мицкоски мора да си ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за здравство, Венко Филипче, не чувствува одговорност за да поднесеФилипче по тој повод рече дека од почетокот на кризата работат професионално.„Не ...
сите 336 | | | веќе видена

Прширување на болничките капацитети и надополнување на кадарот најави министерот за здравство Венко Филипче, кој денеска ги посети болниците во Штип и ...
сите 280 | | | веќе видена

Откако инспекторите го преспаа цело лето, сега ќе ги засилувале контролите во угостителските објекти. Од пазарниот инспекторат сега велат дека оние ресторани ...
сите 478 | | | веќе видена

Колони возила со македонски и знамиња на ЕУ од Скопје до Штип. Граѓаните го преполнија автопатот „Гоце Делчев“ се до Ново Село каде беше крајната дестинација. ...
сите 150 | | | веќе видена

Зоран Заев да го каже својот став за Гоце Делчев и македонскиот јазик, доста се крие зад празни флоскули, порача потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Владо ...
сите 339 | | | веќе видена

По тој повод делегација на Општина Чашка, предводена од градоначалникот Горан Стојановски, претставници на Советот на Општината, заедно со министерката за ...
сите 111 | | | веќе видена

Максим Ацевски, главниот државен ревизор, во интервју за „360 Степени“ синоќа рече дека ДЗИ нема надлежност да го испита работењето на Националната агенција за ...
сите 124 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Рангелова: Во ВМРО-ДПМНЕ потребна е внатрешна интелектуална револуција

Од:
До кого (е-маил):
Порака: