Од понеделник почнува етапната исплата на септемвриските пензии

4 копии
7 копии

На поштенските шалтери повторно ќе може се плаќаат сметки за комуналии, ќе се подига пензија, социјална помош и ќе се вршат други активности од платниот промет ...
| | веќе видена | слични
13 копии

До крајот на месецот банките кои изразија интерес да го вршат платниот промет во единиците на Пошта треба да одговорат на писмото што го испрати Пошта до нив ...
| | веќе видена | слични

Работењето на Македонска пошта е сериозно нарушено од пропаѓањето на Еуростандард банка, поради што „Пошта“ на дневна основа генерира големи загуби, поради ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Пошта на Макеоднија се уште не избра нова банка која ќе го земе бизнисот за платниот промет и шалтерите на пошта. Додека не се случи, тоа пензионерите од ...
| | веќе видена | слични

Останато

Во саботата наутро во болницата „Филип Втори“ животот го загуби поранешниот пратеник Амди Бајрам, а веќе неколку часови подоцна се потврдија информациите дека ...
сите 269 | | | веќе видена

Во Собранието на Република Северна Македонија попладнево пратениците со 60 гласа „за” и 32 „воздржани”, без глас „против” се согласија измените и дополнувањата ...
сите 260 | | | веќе видена

Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, на денешниот протест на партијата „против мафијата, за правда и слобода“ рече дека доколку владата на СДСМ и ...
сите 200 | | | веќе видена

Според извештајот на Институтот за јавно здравје, за период од 19 до 25 октомври, тестирани биле вкупно 13.993 материјали во лабораториите во кои се спроведува ...
сите 320 | | | веќе видена

Министерот за здравство, Венко Филипче, откако дневните статистики покажуваат рекорден број на починати лица од коронавирус, посочува дека состојбата станува ...
сите 46 | | | веќе видена

„Имам можност вечерва да говорам во пресрет на можеби најголемиот македонски национален празник – основањето на ВМРО. Практично, организацијата ВМРО, или уште ...
сите 58 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Од понеделник почнува етапната исплата на септемвриските пензии

Од:
До кого (е-маил):
Порака: