Во јули 92,4 отсто од потрошената струја од домашни извори

2 копии

Стопанството и економијата се пред колапс. Ова го говорат сите податоци и информации од релевантните институции. Имено, според последните информации на ...
| | веќе видена | слични

Скопје/Охрид, 2. октомври 2020 (ИНПРЕС) – Корона кризата продолжува да влијае негативно врз авиосообраќајот во нашата земја. Низ портите на двата аеродрома во ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Просечната малопродажна цена на електричната енергија за домаќинствата во првото полугодие од годинава изнесува 4,789 денари по киловат час, што претставува ...
| | веќе видена | слични
3 копии
3 копии

Трговијата на мало со храна, пијалаци и тутун во август годинава бележи пад на прометот од 9,6 отсто во споредба со истиот месец лани или номинално намалување ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Бугарија треба да даде согласност за почетокот на преговорите со Македонија, откако ќе бидат признати објективните историски факти и откако процесот на ...
сите 599 | | | веќе видена

Стефано Чечи голем дел од својот живот мина во потесното друштво на Диего Армандо Марадона, односно беше човек од доверба на легендарниот аргентински фудбалски ...
сите 310 | | | веќе видена

Денеска сме тука во Куманово заедно со општинскиот комитет од Куманово, но се разбира и со многу граѓани што дојдоа денеска да ни укажат дека ова е град хероj, ...
сите 236 | | | веќе видена

Британскиот министер за локални заедници, Роберт Џенрик, изјави дека нема причина за загриженост поради податоците за ефективноста на потенцијалната вакцина од ...
сите 176 | | | веќе видена

Висок претставник на регулаторот за здравство во Канада најави дека земјата најверојатно ќе ја одобри употребата на вакцината на „Фајзер“ во декември, во исто ...
сите 174 | | | веќе видена

Нема елементарни работи, кревети и кислород и никој не сноси одговорност, вели Христијан Мицкоски, лидерот на најголемата опозициска партија ВМРО ДПМНЕ. ...
сите 97 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во јули 92,4 отсто од потрошената струја од домашни извори

Од:
До кого (е-маил):
Порака: