Вработувањето под етнички клуч не може да одговори на една модерна развојна економија, вели Битиќи


Во програмата напишано е дека Владата ќе ги осигура афирмативните мерки за категории на граѓани со различности во нашата економија, јас тврдам дека стојам за ...
| | веќе видена | слични

Вицепремиерот за економија Fатмир Битиќи во емисијата „Стадион“ на Радио Канал 77 зборуваше за четвртиот пакет економски мерки за подршка на стопанството и на ...
| | веќе видена | слични

Во текот на Емисијата Стадион на Канал 77, во која како гости беа вицепремиерот за економски прашања Фатмир Бесими и професорот на Економскиот факултет при УГД ...
| | веќе видена | слични

Бранирмир Јовановиќ, професор и економист од Виенскиот институт за меѓународни економски студии, како гостин во емисијата Стадион на Канал 77, зборува за ...
| | веќе видена | слични

Економијата во време на корона и што ќе се случува на економски план во толку многу очекуваниот и посакуван пост-корона период, беше темата во денешната ...
| | веќе видена | слични

Во интервју за магазинот „Капитал”, вицепремиерот задолжен за економски прашања, координација со економските ресори и инвестиции Фатмир Битиќи најави создавање ...
| | веќе видена | слични

„Големите стратешки документи мора да бидат донесени преку вклучување на сите релевантни чинители и тие да бидат следени и почитувани без разлика на тоа кои ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Новите економски мерки од четвртиот пакет за поддршка на стопанството ќе почнат да се користат од наредната недела, најави денеска вицепремиерот, Фатмир ...
| | веќе видена | слични

Четвртиот пакет економски мерки на Владата со примена почнува наредната недела. Први на дневен ред пред пратениците треба да се најдат измените што ќе ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Болнички капацитети има сосема доволно. Целиот Клинички центар е во ситуација на мобилизација. Утрово имав состанок со директорите на сите интерни клиники, на ...
сите 405 | | | веќе видена

Стапуваат на сила новите мерки за заштита од Ковид-19. Без маска нема излегување ниту на отворено, а групирањето по 22 часот ќе се казнува. Граѓаните со ...
сите 219 | | | веќе видена

„Македонија со Венко Филипче на чело на здравство руши негативни рекорди. Бројката од 870 заболени за само еден ден е директно негова вина. Филипче преспа цело ...
сите 230 | | | веќе видена

Вечерашниот протест е со цел да ги потсетиме граѓаните на сите „достигнувања“ т.е. лаги и измами со кои власта ја замајува јавноста на темата здрава животна ...
сите 211 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ ОК Струга Мирче Аџиоски денеска се сретна со Игор Дурловски. Тој преку статус на Фејсбук објави дека продолжуваат братски да се ...
сите 29 | | | веќе видена

Бугарскиот европратеник Андреј Ковачев на Фејсбук пишува дека доколку Македонија не ги признае реалностите, датумот за нејзината средба со ЕУ ќе биде одложен и ...
сите 302 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Вработувањето под етнички клуч не може да одговори на една модерна развојна економија, вели Битиќи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: