Костадинов: ИК на ВМРО-ДПМНЕ ја потврдува деструктивна и антидржавна матрица


Составот на новиот Извршен комитет на ВМРО-ДПМНЕ ја потврдува деструктивната и антидржавна матрица во која е заглавено ВМРО-ДПМНЕ. Во обид да си ја спаси ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Денеска, против неправда ќе протестира Христијан Мицкоски, потрчкото на оној што нарачуваше шамари во Центар. Денеска против насилство ќе протестираат ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски ќе одржи сесија во живо на Фејсбук на која ќе одговара на прашања од граѓаните. Со оглед на тоа што времето е ...
| | веќе видена | слични
4 копии
2 копии

Остај ја опозицијата, чекај да си кажам за мерките. Вака претседателот на Владата, Зоран Заев му влезе во збор на новинарот, во интервјуто за ТВ Стар, кој рече ...
| | веќе видена | слични
4 копии
3 копии

Не е се за критика, нешто е за поддршка, одговори претседателот на Владата Зоран Заев во интервју за ТВ Стар, на прашањето во врска со обвинувањата на ...
| | веќе видена | слични

Христијан Мицкоски е единствениот носител на одговорноста за поразите на ВМРО-ДПМНЕ, изјави денеска во гостувањето на Топ Тема на Телевизија Телма, Ивица ...
| | веќе видена | слични

„Не е точно дека ВМРО-ДПМНЕ нема демократски капацитет, туку единствен што тоа го нема е лидерот Христијан Мицкоски, изјави во „10 Минути“ на ТВ21 Игор Есмеров ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Откако инспекторите го преспаа цело лето, сега ќе ги засилувале контролите во угостителските објекти. Од пазарниот инспекторат сега велат дека оние ресторани ...
сите 399 | | | веќе видена

„Имам можност вечерва да говорам во пресрет на можеби најголемиот македонски национален празник – основањето на ВМРО. Практично, организацијата ВМРО, или уште ...
сите 92 | | | веќе видена

Македонската држава и македонскиот народ живеат во секојдневие во кое се соочени со огромна здравствена и економска криза, што е излезена од контрола, но и со ...
сите 246 | | | веќе видена

Максим Ацевски, главниот државен ревизор, во интервју за „360 Степени“ синоќа рече дека ДЗИ нема надлежност да го испита работењето на Националната агенција за ...
сите 121 | | | веќе видена

Педесет и тригодишен пешак бил прегазен од автомобил во селото Подготци, Струшко.Несреќата се случила вчера, а со автомобилот управувал 27-годишник од ...
сите 177 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Костадинов: ИК на ВМРО-ДПМНЕ ја потврдува деструктивна и антидржавна матрица

Од:
До кого (е-маил):
Порака: