Заев: Верувам дека ќе најдеме решение за Гоце Делчев со кое двете страни ќе бидат среќни


Премиерот Зоран Заев денеска изрази уверување дека со Бугарија ќе се најде решение со кое двете страни ќе бидат среќни и рече дека Бугарија ги поддржува ...
| | веќе видена | слични

МАКЕДОНСКИ МАНИФЕСТ: ДЕКЛАРАЦИЈА ЗА ОДБРАНА НА МАКЕДОНСКИОТ ИДЕНТИТЕТ ПОЧИТУВАЈЌИ ја одлуката на референдумот од 8 септември 1991 година за „суверена и ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Премиерот Зоран Заев, одговарајќи на новите бугарските изјави дека македонскиот јазик е отворено прашање кое треба да се реши, изјави дека тоа се коментари со ...
| | веќе видена | слични

Бугарија еднострано ги присвои светите браќа Кирил и Методиј. Политичката, а не научната одлука на бугарскиот парламент со којa од сесловенски Кирил и Методиј ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Македонско друштво „Илинден“-Тирана соопшти дека најостро ја осудува и ја смета за провокација во континуитет, в черашната одлука на Парламент на Бугарија за ...
| | веќе видена | слични

Бугарија го присвои 24-ти мај – Денот на сесловенските просветители Кирил и Методиј. Отсега официјална Софија ќе го слави како Ден на бугарската писменост, со ...
| | веќе видена | слични

Друштвото смета дека тоа, како што наведува, е провокација, не само кон Македонија туку и кон останатие држави со население со словенски корени". Во реакцијата ...
| | веќе видена | слични

Само ден откако во бугарското Собрание се изгласа дека сесловенските просветители Кирил и Методија се Бугари, а во официјална Софија во меморандуми до земјите ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

НОВ РЕКОРД НА ЗАРАЗЕНИ СО КОРОНАВИРУС Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 2647 тестирања, а регистрирани се 870 нови ...
сите 680 | | | веќе видена

Претседателот на Комисијата за заразни болести, Жарко Караџовски, изјави денеска дека во просек 80 отсто од сите регистрирани случаи со Ковид-19 се ...
сите 324 | | | веќе видена

Додека во Јапонија министерот за сообраќај без двоумење поднесува оставка затоа што возот задоцнил неколку секунди, кај нас може возовите не да доцнат туку ...
сите 179 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во своето гостување на ТВ Стар истакна дека опозицијата и тој лично предупредувале за негативните последици од ...
сите 160 | | | веќе видена

Владата на СДСМ продолжува со својата неодговорна политика во однос со најгорливото прашање – загадениот воздух. Загадениот воздух и во ек на пандемија убива, ...
сите 84 | | | веќе видена

Со потврден позитивен тест, колега на прерано починатиот полицаец Игор Ангеловски, присуствувал на неговиот погреб, кој се одржа вчера на градските гробишта во ...
сите 133 | | | веќе видена

На почетокот на епидемијата во Македонија често бев на релација Скопје, Тетово, Гостивар, Лабуништа и тогаш ги убедував луѓето дека во нашиот здравствен систем ...
сите 39 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Заев: Верувам дека ќе најдеме решение за Гоце Делчев со кое двете страни ќе бидат среќни

Од:
До кого (е-маил):
Порака: