Одложено судењето на поранешниот судија Јово Вангеловски

5 копии
2 копии

Новинар, режисер и поранешни вработени во МВР-УБК денеска сведочеа во предметот „Тврдина-Таргет’’. Новинарката Мери Јордановска-Чанчаревиќ, во свој исказ пред ...
| | веќе видена | слични

Во периодот од 2008 до 2010 година работев во А1 телевизија, додека од 2010 до 2015 година во весникот и во неделникот “Фокус”. До СЈО немав поднесено барање ...
| | веќе видена | слични
4 копии
2 копии

Милионски суми отштета бараат прислушуваните кои обвинителството ги повика да сведочат во предметот Таргет-Тврдина. Соптвеничка на туристичка агенција бара 3 ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во Основниот кривичен суд во Скопје денеска продолжи судењето за аферата со прислушувањето, познат во јавноста како „Таргет-Тврдина, на која милионски суми ...
| | веќе видена | слични

Највлијателниот банкар во земјава Хари Костов ќе бара отштета оти бил прислушуван ако парите ги исплатат Сашо Мијалков, Гордана Јанкулоска и останатите ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Откако инспекторите го преспаа цело лето, сега ќе ги засилувале контролите во угостителските објекти. Од пазарниот инспекторат сега велат дека оние ресторани ...
сите 399 | | | веќе видена

„Имам можност вечерва да говорам во пресрет на можеби најголемиот македонски национален празник – основањето на ВМРО. Практично, организацијата ВМРО, или уште ...
сите 92 | | | веќе видена

Македонската држава и македонскиот народ живеат во секојдневие во кое се соочени со огромна здравствена и економска криза, што е излезена од контрола, но и со ...
сите 246 | | | веќе видена

Максим Ацевски, главниот државен ревизор, во интервју за „360 Степени“ синоќа рече дека ДЗИ нема надлежност да го испита работењето на Националната агенција за ...
сите 121 | | | веќе видена

Педесет и тригодишен пешак бил прегазен од автомобил во селото Подготци, Струшко.Несреќата се случила вчера, а со автомобилот управувал 27-годишник од ...
сите 177 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Одложено судењето на поранешниот судија Јово Вангеловски

Од:
До кого (е-маил):
Порака: