Во гевгелиско 25 пациенти со сериозни здравствени проблеми предизвикани од Ковид-19

Зголемениот број инфицирани од коронавирусот во последните две недели во гевгелиско за епидемиологот Сашо Олумчев од Подрачната единица на Центарот за јавно ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Вкупната бројка на ковид дијагностицирани во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 18602, бројката на оздравени пациенти е 15264, на починати е ...
| | веќе видена | слични
4 копии
2 копии

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се регистрирани 98 нови случаи на ковид-19 во Скопје, а оздравени се 39. Вкупната бројка на ...
| | веќе видена | слични

Втор ден по ред земјава бележи рекордно висока бројка новозаболени од ковид-19, по вчерашните 225, во последните 24 часа се регистрирани 243 нови случаи од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Есенскиот бран на ковид не е снег во мај па да се изненади Филипче - нема вакцини за грип, нема проширени болнички капацитети, ниту план и стратегија, вели ...
сите 327 | | | веќе видена

Синот на Амди Бајрам, Габриел Бајрам, утринава преку Фесјбук упати апел до сите кои ќе бидат дел од погребната церемонија за неговиот татко, да ги почитуваат ...
сите 220 | | | веќе видена

Пандемијата ја одложи реконструкцијата на штипското инфективно одделение. Но од Клиничката болница велат дека и покрај високиот број хоспитализирани не се ...
сите 154 | | | веќе видена

„Имам можност вечерва да говорам во пресрет на можеби најголемиот македонски национален празник – основањето на ВМРО. Практично, организацијата ВМРО, или уште ...
сите 92 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во гевгелиско 25 пациенти со сериозни здравствени проблеми предизвикани од Ковид-19

Од:
До кого (е-маил):
Порака: