Лекарска комора: Докторите и здравствени работници во јавност да излегуваат со точни информации за ковид-19


Лекарската комора преку соопштение најостро реагира на тоа што во последно време сè почесто во средствата за јавно информирање се публикуваат написи, ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Министерот за здравство доц. д-р Венко Филипче денеска оствари работна средба со амбасадорката на САД во Република Македонија, Кејт Мари Брнз, на која и се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Хероите на 2020 година се исправаат пред нов предизвик – есенскиот втор бран на ковид-19. Желбата да се поздрави досегашниот напор на здравствените работници, ...
| | веќе видена | слични

„Еуромакс Ресорсис“, концесионер на рудникот за бакар „Иловица – Штука“, денеска донираше заштитни маски и скафандери на ЈЗУ „Здравствен дом“-Струмица. ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Возила за брза помош на Здравствен дом и Општа болница Охрид, со вклучени сирени и ротациони светла, денеска точно напладне, и’ оддадоа последна почит на ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Со вклучени сирени и ротациски светла на амбулантните возила за итна медицинска помош на Здравствениот дом од Охрид и од Општата болница денеска вработените во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Уште еден здравствен работник пред неколку дена, ја изгуби битката со КОВИД-19 во нашата земја. Почина медицинската сестра Дијана Димоска од охридската ...
| | веќе видена | слични

Со последниот случај на почината медицинска сестра како последица на инфекција од ковид-19, кој беше регистриран викендов, бројката на починати здравствени ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Во услови кога состојбата со коронавирусот во земјата е алармантна, бројот на заразени е троцифрен и континуирано расте насекаде низ државата од клучно ...
сите 588 | | | веќе видена

Уште пред пет години Никола Груевски дал исказ за аферата „Плацеви на Водно“. Веднаш по пријавите на тогашната опозиција СДСМ, Груевски зборувал пред обвинител ...
сите 141 | | | веќе видена

Во вчерашната изјава за медиумите, директорката на Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби д-р Милена Стевановиќ информираше дека е започната ...
сите 150 | | | веќе видена

Во текот на вчерашниот ден во 09: 50 часот било пријавено дека во Штип, на крстосницата на улиците „Партизанска“ и „Сремски фронт“, патничко возило „цитроен ...
сите 188 | | | веќе видена

Антонијо Милошоски од ВМРО-ДПМНЕ преку статус на Фејсбук пишува дека СДСМ лаже дека во Законот за заштита од заразни болести предлага мерки за борба против ...
сите 153 | | | веќе видена

Дали олеснувањето на должничкиот товар со одложување на плаќањето на кредитите, кое траеше шест месеци, сега ќе им предизвика нови главоболки на граѓаните? Ова ...
сите 95 | | | веќе видена

Вчера (18.10.2020) година се одбележаа 1 000 години од основањето на манастирот СВ. „Јован Бигорски“. Целиот настан се одвиваше во строги протоколи за заштита ...
сите 107 | | | веќе видена

Бугарија не бара од Северна Македонија промена на Уставот и решението не е преку потпишување на нов договор. Ние веќе имаме договор и треба да ги решаваме ...
сите 309 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Лекарска комора: Докторите и здравствени работници во јавност да излегуваат со точни информации за ковид-19

Од:
До кого (е-маил):
Порака: