Колку новиот ИК на ВМРО-ДПМНЕ ќе ја РЕДИФИНИРА партијата на Мицкоски?


Додека дел од поранешните функционери од редовите на ВМРО-ДПМНЕ бараат вонреден конгрес и оставка од Христијан Мицкоски, поради неколкуте изборни порази во ...
| | веќе видена | слични

Нема поголем апсурд од тоа ВМРО-ДПМНЕ, симболот на политичкото насилство и реваншизам, да организира таканаречени протести против неправдата, реагира СДСМ по ...
| | веќе видена | слични

Денеска, против неправда ќе протестира Христијан Мицкоски, потрчкото на оној што нарачуваше шамари во Центар. Денеска против насилство ќе протестираат ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски ќе одржи сесија во живо на Фејсбук на која ќе одговара на прашања од граѓаните. Со оглед на тоа што времето е ...
| | веќе видена | слични
4 копии
2 копии

Остај ја опозицијата, чекај да си кажам за мерките. Вака претседателот на Владата, Зоран Заев му влезе во збор на новинарот, во интервјуто за ТВ Стар, кој рече ...
| | веќе видена | слични
4 копии
3 копии

Не е се за критика, нешто е за поддршка, одговори претседателот на Владата Зоран Заев во интервју за ТВ Стар, на прашањето во врска со обвинувањата на ...
| | веќе видена | слични

Христијан Мицкоски е единствениот носител на одговорноста за поразите на ВМРО-ДПМНЕ, изјави денеска во гостувањето на Топ Тема на Телевизија Телма, Ивица ...
| | веќе видена | слични

„Не е точно дека ВМРО-ДПМНЕ нема демократски капацитет, туку единствен што тоа го нема е лидерот Христијан Мицкоски, изјави во „10 Минути“ на ТВ21 Игор Есмеров ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Уште пред пет години Никола Груевски дал исказ за аферата „Плацеви на Водно“. Веднаш по пријавите на тогашната опозиција СДСМ, Груевски зборувал пред обвинител ...
сите 162 | | | веќе видена

Aдвокатот Александар Тортевски вечерва на „24 Анализа“ на Телевизија 24, а во врска со скандалите поврзани со Националната агенција за европски програми и ...
сите 217 | | | веќе видена

За 23 Октомври кој во земјава се празнува како Ден на македонската револуционерна борба, кога е формирана Македонската револуционерна организација, ВМРО-ДПМНЕ ...
сите 164 | | | веќе видена

Дваесет и двегодишен скопјанец е тешко повреден откако вчера попладне со мотор паднал на скопската обиколница, во близина на клучката Смилковци.Во незгодата ...
сите 157 | | | веќе видена

Хрватските власти изразија поддршка за членство на Македонија во ЕУ и очекуваат првата Меѓувалдина конференција меѓу земјава и Унијата да се одржи до крајот на ...
сите 310 | | | веќе видена

Христијан Мицкоски се премисли - се откажа од преговори за законот со кој Владата добива овалстувања мерките што ќе ги носи да поминуваат само со одлука на ...
сите 82 | | | веќе видена

Вчера (18.10.2020) година се одбележаа 1 000 години од основањето на манастирот СВ. „Јован Бигорски“. Целиот настан се одвиваше во строги протоколи за заштита ...
сите 124 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Колку новиот ИК на ВМРО-ДПМНЕ ќе ја РЕДИФИНИРА партијата на Мицкоски?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: