Трифун Костовски тврди дека „Еуростандард“ има доволно капитал да ги обештети сите оштетени од пропаѓањето на банката

Сопственикот на пропаднатата Еуростандард банка, бизнисменот Трифун Костовски, на гостување во емисијата „Заспиј ако можеш“ на телевизија Алфа, изјави дека ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Обесштетувањето на штедачите од „Еуростандард банка“ се одвива без поголеми пречки, а досега се обесштетени 72 отсто или три милијарди денари, информираат од ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Фондот за осигурување депозити информира дека по двонеделен период од почетокот на исплатата на обесштетувањето на депонентите на Еуростандард банка АД Скопје ...
| | веќе видена | слични

Фондот за осигурување на депозити ја информира јавноста дека по двонеделен период од почетокот на исплатата на обесштетувањето на депонентите на Еуростандард ...
| | веќе видена | слични

Државата целосно да ги обесштети, а потоа парите да си ги земе од стечајната маса. Ова го бараат оштетените штедачи од Еуростандард банка која отиде во стечај ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Штедачи од Еуростандард банка кои имале над 30.000 евра во банката бараат државата целосно да ги обесштети, а потоа парите да си ги земе од стечајната маса. ...
| | веќе видена | слични

Вратете ги парите“, Лопови, лопови “, „Која е следна банка“ , „Даваме кредити без покритие“, ова беа само дел од паролите кои ги извикуваа револтираните ...
| | веќе видена | слични

Штедачите кои биле корисници на Еуростандард банка излегоа на протест пред Собранието. Тие бараат од државата целосно да ги обесштети, а потоа парите да си ги ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Оштетените штедачи од Еуростандард банка денеска во 15 часот излегуваат на мирен протест пред собранието. Бараат државата по брза постапка да донесе закон со ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Албанската опозиција му предложи на Собранието да формира Анкетна комисија за работата на Комисијата за инфективни болести. Според нив, комисијата, која ...
сите 325 | | | веќе видена

Најновите податоци што вечерва ги објави Министерството за здравство покажуваат дека Скопје останува град со најголем број на активни случаи на Ковид-19 од кои ...
сите 404 | | | веќе видена

Како општествено одговорни компании, целосно свесни за сериозноста и ризиците од зголемувањето на бројот на новозаразени од „Ковид-19“, тргнувајќи од ...
сите 321 | | | веќе видена

На Инфективното одделение во Велешката болница последнава недела се лекуваат и потешки случаи на заболени од Ковид-19, потврди за МИА доктор Весна ...
сите 173 | | | веќе видена

„Имам можност вечерва да говорам во пресрет на можеби најголемиот македонски национален празник – основањето на ВМРО. Практично, организацијата ВМРО, или уште ...
сите 168 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вечерва порача: Додека Заев си се забавува со некаков дигитален конгрес, и во исто време кога започна да се колне во ...
сите 251 | | | веќе видена

Поранешниот американски потпретседател Џо Бајден трошеше повеќе на телевизија и електронско рекламирање за време на тековната изборна кампања отколку кој било ...
сите 176 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Трифун Костовски тврди дека „Еуростандард“ има доволно капитал да ги обештети сите оштетени од пропаѓањето на банката

Од:
До кого (е-маил):
Порака: