Скопските клиники не примале возрасни Ковид пациенти од прилепската болница

Поради исполнетост на капацитетите клиниките во Скопје веќе не ги примаат повозрасните пациенти заболени од Ковид 19, место се чувало само за помладите ...
| | веќе видена | слични

Продолжува трендот на двоцифрени бројки на новозаразени од корона вирус во Струмица. Во последните 24 часа потврдени се 11 нови лица позитивни на Ковид-19. Со ...
| | веќе видена | слични

Охрид, 2. октомври 2020 (ИНПРЕС) – Во моментов на Инфективното и во останатите одделенија во охридската Општа болница се згрижени 23 пациенти позитивни и ...
| | веќе видена | слични

Охрид, 2. октомври 2020 (ИНПРЕС) – По добивање инструкции од ресорното министерство ќе започнат активностите за поставување на модуларна болница во Охрид, како ...
| | веќе видена | слични

Како зграда од хорор филм. Вака изгледа Институтот за ТБЦ во Клиничкиот центар. Во услови кога болничките капацитети се подготвуваат за новиот бран на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Хируршките амбуланти во струмичката болница се дислоцираа во новиот болнички крак за да се ослободи дополнителен простор за пациенти кај кои е дијагностициран ...
| | веќе видена | слични

Струмичката болница ги дислоцираше хируршките амбуланти од стариот во новиот болнички крак за да се ослободи простор за сместување ковид пациенти, бидејќи на ...
| | веќе видена | слични

Струмичката болница го зголемува бројот на легла за прием на пациенти заразени од коронавирус, информира директорот д-р Наќе Гогов. -Хируршките амбуланти се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Колку војници и во кои објекти и болници ќе бидат распоредени е последната тема која се разгледуваше на седница во Главниот Штаб. Одлуката ќе дојде од МВР, ...
сите 241 | | | веќе видена

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1176 тестирања, а регистрирани се 387 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-174, ...
сите 359 | | | веќе видена

Поранешниот министер за здравство, Арбен Таравари и актуелен градоначалник на Гостивар од редовите на Алијансата за Албанците политички ги посочи Сашо ...
сите 185 | | | веќе видена

Бугарија ја става историјата во служба на одредена нација, наметнувањето на национална историја на друг е малтретирање и исто така не е во согласност со ...
сите 491 | | | веќе видена

Со изведување на материјални докази денеска во Основниот кривичен суд Скопје продолжува судењето за незаконското финансирање на невладината организација ...
сите 46 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Скопските клиники не примале возрасни Ковид пациенти од прилепската болница

Од:
До кого (е-маил):
Порака: