Прометот кај услугите во вториот кварал со пад од 34,8 отсто

2 копии

Стопанството и економијата се пред колапс. Ова го говорат сите податоци и информации од релевантните институции. Имено, според последните информации на ...
| | веќе видена | слични

Скопје/Охрид, 2. октомври 2020 (ИНПРЕС) – Корона кризата продолжува да влијае негативно врз авиосообраќајот во нашата земја. Низ портите на двата аеродрома во ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Просечната малопродажна цена на електричната енергија за домаќинствата во првото полугодие од годинава изнесува 4,789 денари по киловат час, што претставува ...
| | веќе видена | слични
3 копии
3 копии

Трговијата на мало со храна, пијалаци и тутун во август годинава бележи пад на прометот од 9,6 отсто во споредба со истиот месец лани или номинално намалување ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Со ребаланост на Буџетот, Владата ќе издвои 54 милиони денари за награда на сите здравствени работници кои се вклучени во третманот на пациентите заболени од ...
сите 431 | | | веќе видена

Во текот на вчерашниот ден беа регистрирани 628 случаи со Ковид-19 од 2236 тестирања и 15 починати пациенти од кои седум од Скопје. Исто така регистрирани беа ...
сите 359 | | | веќе видена

Додека во Јапонија министерот за сообраќај без двоумење поднесува оставка затоа што возот задоцнил неколку секунди, кај нас може возовите не да доцнат туку ...
сите 100 | | | веќе видена

„Поради високата загаденост на воздухот, паралелно со пандемијата на КОВИД апелирам бремените жени да се ослободат од работа, и во приватен и во државен ...
сите 133 | | | веќе видена

Зоран Заев се крие од македонската јавност и не сака да го каже својот став за Гоце Делчев и македонскиот јазик. Заев спрема Декларација на договорот со ...
сите 160 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Прометот кај услугите во вториот кварал со пад од 34,8 отсто

Од:
До кого (е-маил):
Порака: