Штипското Инфективно одделение остана со двајца инфектолози

2 копии

Монтажните болници ветени од министерот за здравство Венко Филипче ги нема. Болниците низ државата преполни со пациенти заразени со КОВИД – 19. Ситуацијата ги ...
| | веќе видена | слични

Продолжува трендот на двоцифрени бројки на новозаразени од корона вирус во Струмица. Во последните 24 часа потврдени се 11 нови лица позитивни на Ковид-19. Со ...
| | веќе видена | слични

Охрид, 2. октомври 2020 (ИНПРЕС) – Во моментов на Инфективното и во останатите одделенија во охридската Општа болница се згрижени 23 пациенти позитивни и ...
| | веќе видена | слични

Охрид, 2. октомври 2020 (ИНПРЕС) – По добивање инструкции од ресорното министерство ќе започнат активностите за поставување на модуларна болница во Охрид, како ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Пролонгирањето на изградбата на 16-те Ковид центри во земјава,во пресрет на очекуваниот есенски бран, ја натера гевгелиската Општа болница со проширена ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Хируршките амбуланти во струмичката болница се дислоцираа во новиот болнички крак за да се ослободи дополнителен простор за пациенти кај кои е дијагностициран ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во Центарот за управување со кризи се одржа седница на Главниот штаб за управување со кризи при ЦУК, сега во редуциран состав.На седницата се утврдија силите и ...
сите 757 | | | веќе видена

Со изведување на материјални докази денеска во Основниот кривичен суд Скопје продолжува судењето за незаконското финансирање на невладината организација ...
сите 46 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Штипското Инфективно одделение остана со двајца инфектолози

Од:
До кого (е-маил):
Порака: