ФИТР: Четири милиони денари од УНДП за дигитализација на општините

4 копии

До крајот на годинава на жителите на Куманово, Прилеп, Боговиње, Центар Жупа и Свети Николе ќе им биде овозможено давачките кон општината да ги плаќаат ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Фондот за иновации и технолошки развој и УНДП (Програма за развој на Обединетите Нации) објавија јавен повик за дигитализација на општините чија цел се развој ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Фонд за иновации и технолошки развој и УНДП (Програма за развој на Обединетите нации) денеска на прес-конференција ќе го објават Јавниот повик за ...
| | веќе видена | слични

Од ФИТР информираат дека целта на јавниот повик е да се изберат решенија односно дигитални алатки кои ке бидат имплементирани во пет пилот општини (Центар ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Од утрово е отворен јавниот повик за иновациски ваучери, наменет за воспоставување соработка во економски развој меѓу домашните компании и универзитетите и ...
| | веќе видена | слични

Вкупниот износ на средства на јавниот повик изнесува 15 милиони денари. Повикот е отворен од денес (1 октомври), а веќе од истиот момент  може да се исплаќаат ...
| | веќе видена | слични

Дали сте иновативна компанија која бара нови начини да привлече клиенти или да го приспособи својот бизнис-модел и да го направи поотпорен на пандемијата на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Албанската опозиција му предложи на Собранието да формира Анкетна комисија за работата на Комисијата за инфективни болести. Според нив, комисијата, која ...
сите 325 | | | веќе видена

Најновите податоци што вечерва ги објави Министерството за здравство покажуваат дека Скопје останува град со најголем број на активни случаи на Ковид-19 од кои ...
сите 404 | | | веќе видена

Како општествено одговорни компании, целосно свесни за сериозноста и ризиците од зголемувањето на бројот на новозаразени од „Ковид-19“, тргнувајќи од ...
сите 321 | | | веќе видена

На Инфективното одделение во Велешката болница последнава недела се лекуваат и потешки случаи на заболени од Ковид-19, потврди за МИА доктор Весна ...
сите 173 | | | веќе видена

„Имам можност вечерва да говорам во пресрет на можеби најголемиот македонски национален празник – основањето на ВМРО. Практично, организацијата ВМРО, или уште ...
сите 168 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вечерва порача: Додека Заев си се забавува со некаков дигитален конгрес, и во исто време кога започна да се колне во ...
сите 251 | | | веќе видена

Поранешниот американски потпретседател Џо Бајден трошеше повеќе на телевизија и електронско рекламирање за време на тековната изборна кампања отколку кој било ...
сите 176 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ФИТР: Четири милиони денари од УНДП за дигитализација на општините

Од:
До кого (е-маил):
Порака: