Трицифрени бројки на новозаразени, Владата размислува да ги зголеми казните за неносење маски

Во последните 24 часа беа направени 1630 тестирања, а регистрирани 152 нови случаи на Ковид-19, починале две лица, додека оздравени се 126 пацинети. Полицијата ...
| | веќе видена | слични

Охрид, 3. октомври 2020 (ИНПРЕС) – Во интерес на правовремено и точно информирање на населението кое живее на подрачјето на општините Охрид, Дебрца, Струга, ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Министерството за здравство информираше дека во последните 24 часа се направени 1694 тестирања, а регистрирани се 225 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-96, ...
| | веќе видена | слични

Во изминатото деноноќие се регистрирани 225 новозаболени од ковид-19 од 1.694 тестови, што е највисока бројка во земјава од почетокот на коронакризата. Според ...
| | веќе видена | слични

Битола денеска го достигна врвот на бројот на новозаразени со коронавирус во последните 30 дена. Во здравствениот билтен се регистрирани осуммина новозаболени, ...
| | веќе видена | слични

Македонија го сруши рекордот на новозаразени од Ковид-19 пандемијата, за едно деноноќие. Еден ден, по започнувањето на новата учебна година, која за прв пат ...
| | веќе видена | слични

Вкупната бројка на ковид дијагностицирани во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 18363, бројката на оздравени пациенти е 15164, на починати е ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Околу 300 припадници на Армијата за време на прогласената кризна состојба ќе бидат ангажирани во поддршка на полицијата за обезбедување на објектите согласно ...
сите 283 | | | веќе видена

Не стивнуваат реакциите на јавноста по скандалозното интервју на премиерот Зоран Заев за БГНЕС. Меѓу сведоштвата на граѓаните, се најде и она на дипломатката ...
сите 119 | | | веќе видена

Министерката за труд и социјална политика, Јагода Шахпаска денеска на прес-конференција на Владата го презентираше Предлог-буџетот за 2021 година на ...
сите 236 | | | веќе видена

Американскиот Стејт департмент денеска објави соопштение по повод Меѓународнот ден за борба против насилството врз жените, истакнувајќи дека пандемијата на ...
сите 143 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Трицифрени бројки на новозаразени, Владата размислува да ги зголеми казните за неносење маски

Од:
До кого (е-маил):
Порака: