Повторно трицифрен број на новозаразени: Ситуацијата во Прилеп е сериозна, инфективното одделение на раб на капацитетот

Во последните 24 часа беа направени 1630 тестирања, а регистрирани 152 нови случаи на Ковид-19, починале две лица, додека оздравени се 126 пацинети. Во ...
| | веќе видена | слични

Загрижувачки 225 новозаразени со Ковид-19 во земјава. Ова е втор најлош резултат откако почна коронакризата во државата да бидат регистрирани рекорден број ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Министерството за здравство информираше дека во последните 24 часа се направени 1694 тестирања, а регистрирани се 225 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-96, ...
| | веќе видена | слични

Алармантни 225 новозаразени со Ковид-19 за едно деноноќие. Денешната ковид статистика покажува дека дури 13,2 проценти од тестираните 1694 лица добиле ...
| | веќе видена | слични

Во последните 24 часа, починати се уште шестмина.. Ова беше алерм за надлежните, кои попладнево на итен состанок ја анлизираа епидемиолошката ситуација... Пред ...
| | веќе видена | слични

Во изминатото деноноќие се регистрирани 225 новозаболени од ковид-19 од 1.694 тестови, што е највисока бројка во земјава од почетокот на коронакризата. Според ...
| | веќе видена | слични

Расте бројот на заразени со коронавирус во земјава. Регистрирани се нови 225 случаи, од кои речиси 100 во Скопје. Во изминативе 24 часа се направени околу ...
| | веќе видена | слични

Македонија го сруши рекордот на новозаразени од Ковид-19 пандемијата, за едно деноноќие. Еден ден, по започнувањето на новата учебна година, која за прв пат ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во Центарот за управување со кризи се одржа седница на Главниот штаб за управување со кризи при ЦУК, сега во редуциран состав.На седницата се утврдија силите и ...
сите 758 | | | веќе видена

Министерството за здравство и трите најголеми приватни болници, „Систина“, „Жан Митрев“ и „Ре-медика“, синоќа се договорија да соработуваат во борбата против ...
сите 648 | | | веќе видена

Ново амбулантно возило доби денес штипската Клиничка болница. Возилото е донација на Амбасадата на Германија а лично денеска го предаде германската амбасадорка ...
сите 145 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Повторно трицифрен број на новозаразени: Ситуацијата во Прилеп е сериозна, инфективното одделение на раб на капацитетот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: