Трифун Костовски: Банката ја уништија, „Македонски пошти“ на колена и ќе ги купи некој евтино (ВИДЕО)

Доминантниот сопственик на Еуростандард банка, Трифун Костовски, смета дека нејзиното затворање, со кое „Македонски пошти“ останаа без финансиските трансакции ...
| | веќе видена | слични
6 копии
6 копии

Фондот за осигурување депозити информира дека по двонеделен период од почетокот на исплатата на обесштетувањето на депонентите на Еуростандард банка АД Скопје ...
| | веќе видена | слични

Фондот за осигурување на депозити ја информира јавноста дека по двонеделен период од почетокот на исплатата на обесштетувањето на депонентите на Еуростандард ...
| | веќе видена | слични

Државата целосно да ги обесштети, а потоа парите да си ги земе од стечајната маса. Ова го бараат оштетените штедачи од Еуростандард банка која отиде во стечај ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Штедачи од Еуростандард банка кои имале над 30.000 евра во банката бараат државата целосно да ги обесштети, а потоа парите да си ги земе од стечајната маса. ...
| | веќе видена | слични

Вратете ги парите“, Лопови, лопови “, „Која е следна банка“ , „Даваме кредити без покритие“, ова беа само дел од паролите кои ги извикуваа револтираните ...
| | веќе видена | слични

Штедачите кои биле корисници на Еуростандард банка излегоа на протест пред Собранието. Тие бараат од државата целосно да ги обесштети, а потоа парите да си ги ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Оштетените штедачи од Еуростандард банка денеска во 15 часот излегуваат на мирен протест пред собранието. Бараат државата по брза постапка да донесе закон со ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Уште пред пет години Никола Груевски дал исказ за аферата „Плацеви на Водно“. Веднаш по пријавите на тогашната опозиција СДСМ, Груевски зборувал пред обвинител ...
сите 141 | | | веќе видена

Во вчерашната изјава за медиумите, директорката на Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби д-р Милена Стевановиќ информираше дека е започната ...
сите 282 | | | веќе видена

Дваесет и двегодишен скопјанец е тешко повреден откако вчера попладне со мотор паднал на скопската обиколница, во близина на клучката Смилковци.Во незгодата ...
сите 183 | | | веќе видена

Дали олеснувањето на должничкиот товар со одложување на плаќањето на кредитите, кое траеше шест месеци, сега ќе им предизвика нови главоболки на граѓаните? Ова ...
сите 95 | | | веќе видена

Вчера (18.10.2020) година се одбележаа 1 000 години од основањето на манастирот СВ. „Јован Бигорски“. Целиот настан се одвиваше во строги протоколи за заштита ...
сите 108 | | | веќе видена

Бугарија не бара од Северна Македонија промена на Уставот и решението не е преку потпишување на нов договор. Ние веќе имаме договор и треба да ги решаваме ...
сите 257 | | | веќе видена

Поранешната министерка за Финансии Гордана Димитриеска Кочоска преку статус на Фејсбук побара од министерот Венко Филипче вината за неспособноста со справување ...
сите 299 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Трифун Костовски: Банката ја уништија, „Македонски пошти“ на колена и ќе ги купи некој евтино (ВИДЕО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: