Изградбата на пругата кон Бугарија во застој, а Владата најавува и пруга кон Албанија

Има ли крај приказната за железницата од Коридорот 8? Деценискиот проект, започнат од осамостојувањето на земјава, после неколку пролонгирања низ годините, ...
| | веќе видена | слични

Министерот за транспорт и врски, Благој Бочварски и заменик на градоначалникот на Општина Штип, Јане Миланов денеска извршија увид во градежните работи, за кои ...
| | веќе видена | слични

„Да не беше трагично, ќе беше комично. Три години се изнагледавме слики и се изнаслушавме лажни ветувања од поранешниот Градоначалник Бочварски. Денес, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерството за транспорт и врски денеска ја распиша постапката избор на фирма која ќе биде најповолен изведувач за долгоочекуваната изградба на брана на ...
| | веќе видена | слични

Македонија стана слепо црево на Европа во инфраструктурата, поради СДСМ. Три години македонските граѓани не слушнаа за процент на реализација, ниту точни ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Неспособноста на власта во справување со Ковид пандемијата предизвикува и ризик за децата во градинките и учениците кои посетуваат физички настава. Комисијата ...
сите 105 | | | веќе видена

„Во период на есенски бран од коронавирусот потребна е максимална одговорност и посветеност на секој поединец во спречување на ширењето на заразата. Согласно ...
сите 388 | | | веќе видена

Емилија Александрова со реакција на протестот и говорот на Христијан Мицковски, која ја пренесуваме интегрално: На денешниот ден кога македонскиот народ ја ...
сите 131 | | | веќе видена

Управата за финансиска полиција постапува и во фаза на предистрага е случајот со Еуростандард банка изјави директорот на Управата Арафат Муареми за емисијата ...
сите 148 | | | веќе видена

Уште тројца наставници и 13 ученици се во изолација поради првоодделенец со коронавирус во Кавадарци, а спроведени се и анкети и дезинфекција, за МИА потврди ...
сите 221 | | | веќе видена

Колони возила со македонски и знамиња на ЕУ од Скопје до Штип. Граѓаните го преполнија автопатот „Гоце Делчев“ се до Ново Село каде беше крајната дестинација. ...
сите 149 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ се заблагодари на сите што учествуваа на денешниот протест. ВМРО се Илинденците, Партизаните, Асномците. Македонија е и потта на ...
сите 343 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Изградбата на пругата кон Бугарија во застој, а Владата најавува и пруга кон Албанија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: