Деспотовски: Очекуваме ЕУ финансиски да го поддржи Регионалниот инвестициски фонд


Иднината на иноваците и образованието, поддршката преку програмите на ЕУ како и предизвиците и идните планови за Западниот Балкан беа во фокусот на панелот ...
| | веќе видена | слични
4 копии

До крајот на годинава на жителите на Куманово, Прилеп, Боговиње, Центар Жупа и Свети Николе ќе им биде овозможено давачките кон општината да ги плаќаат ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Фондот за иновации и технолошки развој и УНДП (Програма за развој на Обединетите Нации) објавија јавен повик за дигитализација на општините чија цел се развој ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Фонд за иновации и технолошки развој и УНДП (Програма за развој на Обединетите нации) денеска на прес-конференција ќе го објават Јавниот повик за ...
| | веќе видена | слични

Од ФИТР информираат дека целта на јавниот повик е да се изберат решенија односно дигитални алатки кои ке бидат имплементирани во пет пилот општини (Центар ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Од утрово е отворен јавниот повик за иновациски ваучери, наменет за воспоставување соработка во економски развој меѓу домашните компании и универзитетите и ...
| | веќе видена | слични

Вкупниот износ на средства на јавниот повик изнесува 15 милиони денари. Повикот е отворен од денес (1 октомври), а веќе од истиот момент  може да се исплаќаат ...
| | веќе видена | слични

Верувам дека со оваа мерка ќе успееме да поттикнеме што поголем број наши истражувачи, а особено млади научници, заедно со домашните компании да развијат ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Есенскиот бран на ковид не е снег во мај па да се изненади Филипче - нема вакцини за грип, нема проширени болнички капацитети, ниту план и стратегија, вели ...
сите 327 | | | веќе видена

Синот на Амди Бајрам, Габриел Бајрам, утринава преку Фесјбук упати апел до сите кои ќе бидат дел од погребната церемонија за неговиот татко, да ги почитуваат ...
сите 220 | | | веќе видена

Пандемијата ја одложи реконструкцијата на штипското инфективно одделение. Но од Клиничката болница велат дека и покрај високиот број хоспитализирани не се ...
сите 154 | | | веќе видена

„Имам можност вечерва да говорам во пресрет на можеби најголемиот македонски национален празник – основањето на ВМРО. Практично, организацијата ВМРО, или уште ...
сите 92 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Деспотовски: Очекуваме ЕУ финансиски да го поддржи Регионалниот инвестициски фонд

Од:
До кого (е-маил):
Порака: