Рекордна бројка на новозаразени во европското жариште на вирустот

3 копии
3 копии
4 копии

Од ковид-19 во светот досега се заразени 34.622.646 милиони лица, починале 1.029.719 пациенти, а како оздравени се водат 25.773.764 милиони луѓе, покажуваат ...
| | веќе видена | слични

Во изминатите 24 часа во Грција се регистрирани вкупно 460 нови случаи на ковид-19 во Грција, што е рекорден број на дневно ниво од почеток на пандемијата. ...
| | веќе видена | слични
4 копии
2 копии
4 копии

Во Словенија се потврдени 238 новозаболени од коронавирус од 3281 тестирани примероци во последните 24 часа, а двајца пациенти со ковид-19 починале, објави ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Албанската опозиција му предложи на Собранието да формира Анкетна комисија за работата на Комисијата за инфективни болести. Според нив, комисијата, која ...
сите 325 | | | веќе видена

Најновите податоци што вечерва ги објави Министерството за здравство покажуваат дека Скопје останува град со најголем број на активни случаи на Ковид-19 од кои ...
сите 383 | | | веќе видена

На Инфективното одделение во Велешката болница последнава недела се лекуваат и потешки случаи на заболени од Ковид-19, потврди за МИА доктор Весна ...
сите 304 | | | веќе видена

Како општествено одговорни компании, целосно свесни за сериозноста и ризиците од зголемувањето на бројот на новозаразени од „Ковид-19“, тргнувајќи од ...
сите 321 | | | веќе видена

„Имам можност вечерва да говорам во пресрет на можеби најголемиот македонски национален празник – основањето на ВМРО. Практично, организацијата ВМРО, или уште ...
сите 168 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вечерва порача: Додека Заев си се забавува со некаков дигитален конгрес, и во исто време кога започна да се колне во ...
сите 252 | | | веќе видена

Поранешниот американски потпретседател Џо Бајден трошеше повеќе на телевизија и електронско рекламирање за време на тековната изборна кампања отколку кој било ...
сите 167 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Рекордна бројка на новозаразени во европското жариште на вирустот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: