Мизрахи: Ставот на СДСМ дека сум опасност за европската перспектива е како оној на Хитлер

Ставот на СДСМ дека сум опасност за европската перспектива е како оној на Хитлер за Евреите, вели Рашела Мизрахи од ВМРО-ДПМНЕ. Таа реагира на социјалните ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Само двајца од 20 членови на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ се од Источна Македонија.Со изборот, лидерот на партијата Христијан Мицкоски се чини конечно ...
| | веќе видена | слични
7 копии
3 копии

Од денес започнуваат теренските активности на новиот генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ Ѓорѓија Сајкоски. Ќе организира состаноци, ќе оди од врата на врата а ...
| | веќе видена | слични

Новиот генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Ѓорѓија Сајкоски со мотивирачки пост на Фејсбук во пресрет на Извршниот комитет (ИК) на партијата најавен за ...
| | веќе видена | слични

Централниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ на седница одржана синоќа на предлог на партискиот претседател Христијан Мицкоски, за нов генерален секретар на партијата го ...
| | веќе видена | слични

Централниот Комитет на ВМРО-ДПМНЕ, по предлог на претседателот на партијата Христијан Мицковски, вчера го изгласа Ѓорѓија Сајкоски за нов генерален секретар на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Пратеникот Ѓорѓија Сајкоски најави период на партиско сплотување откако синоќа беше избран за нов генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ. Претходно најголемата ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Македонија со Венко Филипче на чело на здравство руши негативни рекорди. Бројката од 870 заболени за само еден ден е директно негова вина. Филипче преспа цело ...
сите 337 | | | веќе видена

Со потврден позитивен тест, колега на прерано починатиот полицаец Игор Ангеловски, присуствувал на неговиот погреб, кој се одржа вчера на градските гробишта во ...
сите 136 | | | веќе видена

Претседателот на Комисијата за заразни болести, Жарко Караџовски, изјави денеска дека во просек 80 отсто од сите регистрирани случаи со Ковид-19 се ...
сите 120 | | | веќе видена

Хрватскиот европратеник Тонино Пицула преку социјалната мрежа „Твитер“ го поздрави одржувањето на онлајн конгресот на СДСМ и донесувањето на одлука за целосна ...
сите 101 | | | веќе видена

Демократскиот сојуз смета дека надлежните власти треба да преземат итни и храбри чекори во борбата против аерозагадувањето кое со почетокот на грејната сезона ...
сите 94 | | | веќе видена

Фокусот на Администрацијата на Трамп на решавање економски прашања на Балканот и замижувањето кон политичките, придонесе за влошување на односите меѓу некои ...
сите 369 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мизрахи: Ставот на СДСМ дека сум опасност за европската перспектива е како оној на Хитлер

Од:
До кого (е-маил):
Порака: