Само Земјоделското училиште во Битола со дозвола за физичка настава по сите предмети


Државното музичко училиште дозвола доби со физичко присуство на ученици да ги одржува стручните премети, но не и општообразовните предмети, теоретските, ...
| | веќе видена | слични

Дебарската гимназија „28 Ноември“ („Здравко Чочовски“) почнува со настава со физичко присуство на учениците наместо онлајн, како што беше предвидено, а за тоа ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Дебарските средношколци од гимназијата „28 Ноември” од понеделник ќе започнат да посетуваат настава со физичко присуство. Ова е заедничка одлука на самото ...
| | веќе видена | слични

Државното музичко училиште од Битола ги информираше родителите и учениците од основното музичко образование, дека сe обидуваат и прават крајни напори да ...
| | веќе видена | слични

Освен учениците, компјутери за онлајн настава немаат ниту наставниците. За овој проблем до независниот синдикат за образование и наука се пожалиле над 500 ...
| | веќе видена | слични

Министерката за образование и наука Мила Царовска вели дека најавите за бојкот на наставата се неодговорни и дека сите носиме одговорност за заштита на јавното ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Откако инспекторите го преспаа цело лето, сега ќе ги засилувале контролите во угостителските објекти. Од пазарниот инспекторат сега велат дека оние ресторани ...
сите 399 | | | веќе видена

„Имам можност вечерва да говорам во пресрет на можеби најголемиот македонски национален празник – основањето на ВМРО. Практично, организацијата ВМРО, или уште ...
сите 92 | | | веќе видена

Македонската држава и македонскиот народ живеат во секојдневие во кое се соочени со огромна здравствена и економска криза, што е излезена од контрола, но и со ...
сите 246 | | | веќе видена

Максим Ацевски, главниот државен ревизор, во интервју за „360 Степени“ синоќа рече дека ДЗИ нема надлежност да го испита работењето на Националната агенција за ...
сите 121 | | | веќе видена

Педесет и тригодишен пешак бил прегазен од автомобил во селото Подготци, Струшко.Несреќата се случила вчера, а со автомобилот управувал 27-годишник од ...
сите 177 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Само Земјоделското училиште во Битола со дозвола за физичка настава по сите предмети

Од:
До кого (е-маил):
Порака: