Заев-Предан: Словенија е искрен поддржувач на процесот на пристапување кон ЕУ


Премиерот Зоран Заев денеска го прими новоименуваниот амбасадор на Република Словенија, Милан Предан, при што беше изразено задоволство од одличните ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Премиерот Зоран Заев денеска се сретна со Фредерик Мерис, амбасадор на Кралството Белгија во нашата држава. На состанокот било пренесено дека се препознаени ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Вицепремиерот за европски прашања Никола Димитров на денешната проштала средба, му се заблагодари на амбасадорот на Франција во земјава, Кристијан Тимоние, за ...
| | веќе видена | слични

Очекувањата се до крајот на декември да се одржи првата меѓувладина конференција со ЕУ. Недоразбирањата меѓу Скопје и Софија треба да се решаваат на ...
| | веќе видена | слични

Заменик претседателот на Владата задолжен за европски прашања, Никола Димитров се сретна со амбасадорот на Франција, Кристијан Тимоние.Димитров му се ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Зоран Заев денеска оствари средба со новоименуваната амбасадорка на Кралството Данска во нашата земја, Сузан Шајн, на која беше истакната одличната ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Отпочнувањето на пристапните преговори со Европската Унија, но и развојот на билатералните односи и соработката меѓу двете држави беа темите на разговор на ...
| | веќе видена | слични

Вицепремиерот задолжен за европски прашања, Никола Димитров денеска имаше средба со амбасадорот на Шпанија, Емилио Лоренцо Сера, на која покрај за ...
| | веќе видена | слични

Министерот за надворешни работи, Бујар Османи, се сретна со Мирослав Лајчак, посебен претставник на ЕУ за Западeн Балкан и дијалогот Белград – Приштина. Во ...
| | веќе видена | слични

Европската перспектива на Македонија, добрососедските односи, регионалните иницијативи, очекувањата во периодот што претстои, како и дијалогот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во Законот за заштита на населението што е доставен до собранието околу 95 проценти во законот е која инспекција да казнува. Значи во законот моментално само ...
сите 231 | | | веќе видена

„Имам можност вечерва да говорам во пресрет на можеби најголемиот македонски национален празник – основањето на ВМРО. Практично, организацијата ВМРО, или уште ...
сите 92 | | | веќе видена

Денеска, на 64-годишна возраст, почина поранешниот пратеник и актуелен лидер на Сојузот на Ромите во Македонија, Амди Бајрам.Министерството за здравство нема ...
сите 122 | | | веќе видена

Максим Ацевски, главниот државен ревизор, во интервју за „360 Степени“ синоќа рече дека ДЗИ нема надлежност да го испита работењето на Националната агенција за ...
сите 124 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Заев-Предан: Словенија е искрен поддржувач на процесот на пристапување кон ЕУ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: