Позитивни случаи во градинка во Чешиново и Виница


4 копии

Хрватскиот министер за образование Радован Фукс треба да оди во самоизолација две недели, откако беше утврдено дека неговиот возач има коронавирус . ...
| | веќе видена | слични
6 копии
3 копии
4 копии

Градоначалникот на Свети Николе, Сашо Велковски за ТВ24 изјави дека дете што посетувало градинка во Свети Николе е позитивно на коронавирусот. Според него, ...
| | веќе видена | слични

На претседателот на хрватскиот Парламент, Гордан Јандроковиќ и на потпретседателот, Жељко Рајнер им е наложена 14-дневна самоизолација, бидејќи биле во контакт ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Нов случај на дете заразено со коронавирус е забележан во градинка во Свети Николе, информира Телевизија 24 . Градоначалникот на градот информирал дека децата ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Дисциплинска постапка ќе биде поведена против техничарот позитивен на Ковид-19, вработен на Клиниката за радиологија, бидејќи несопвесно се однесувал, односно ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Зоран Заев да го каже својот став за Гоце Делчев и македонскиот јазик, доста се крие зад празни флоскули, порача потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Владо ...
сите 266 | | | веќе видена

Емилија Александрова со реакција на протестот и говорот на Христијан Мицковски, која ја пренесуваме интегрално: На денешниот ден кога македонскиот народ ја ...
сите 146 | | | веќе видена

Десетина од хируршкото, интерното и инфективното  одделение се позитивни од овој вирус а над  дваесетина се во самоизолација. Поради потребата од кадри има ...
сите 123 | | | веќе видена

ВМРО ДПМНЕ, во време на пандемија, кога целиот свет се бори против нов и непознат вирус продолжува со деструктивно делување, опструкции и критики кон сите кои ...
сите 221 | | | веќе видена

Колони возила со македонски и знамиња на ЕУ од Скопје до Штип. Граѓаните го преполнија автопатот „Гоце Делчев“ се до Ново Село каде беше крајната дестинација. ...
сите 148 | | | веќе видена

Педесет и тригодишен пешак бил прегазен од автомобил во селото Подготци, Струшко.Несреќата се случила вчера, а со автомобилот управувал 27-годишник од ...
сите 217 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Позитивни случаи во градинка во Чешиново и Виница

Од:
До кого (е-маил):
Порака: