Поголемиот број училишта во Охрид подготвени за старт - дел онлајн, дел со физичко присуство


Влез и излез во редица на дистанца и на обележани места, растојание меѓу клупите и постојана дезинфекција. Поголемиот дел од охридските основни училишта ги ...
| | веќе видена | слични

Државното музичко училиште од Битола ги информираше родителите и учениците од основното музичко образование, дека сe обидуваат и прават крајни напори да ...
| | веќе видена | слични

Министерката за образование и наука Мила Царовска вели дека најавите за бојкот на наставата се неодговорни и дека сите носиме одговорност за заштита на јавното ...
| | веќе видена | слични

Дебарските средношколци од гимназијата „28 Ноември” од понеделник ќе започнат да посетуваат настава со физичко присуство. Ова е заедничка одлука на самото ...
| | веќе видена | слични

После одржаниот протест утринава, дебарските средношколци од гимназијата „28 ноември” од понеделник ќе започнат да посетуваат настава со физичко присуство. Без ...
| | веќе видена | слични

Најавувањето бојкот или нарушување на протоколите во училиштата е неконструктивен начин на надминување на оваа криза во нашата држава-вели министерката за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Мерката задолжително носење маска и на отворено се уште не е објавена во Службен весник, исто како и останатите мерки кои синоќа со усвојување на измените и ...
сите 434 | | | веќе видена

Министерот за здравство, венко Филипче, по седницата на Советот за национална безбедност во Кабинетот на претседателот, Стево Пендаровски, увери дека согласно ...
сите 401 | | | веќе видена

Нема некоја значајна компликација на здравствената состојба на министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски, кој со Ковид-19 е хоспитализиран на ...
сите 219 | | | веќе видена

Претседателот на Комисијата за заразни болести, Жарко Караџовски, изјави денеска дека во просек 80 отсто од сите регистрирани случаи со Ковид-19 се ...
сите 517 | | | веќе видена

Хрватскиот европратеник Тонино Пицула преку социјалната мрежа „Твитер“ го поздрави одржувањето на онлајн конгресот на СДСМ и донесувањето на одлука за целосна ...
сите 101 | | | веќе видена

Демократскиот сојуз смета дека надлежните власти треба да преземат итни и храбри чекори во борбата против аерозагадувањето кое со почетокот на грејната сезона ...
сите 93 | | | веќе видена

Опозицијата сериозно размислува да побара одложување на предвремените локални избори во Штип кои треба да се одржат на 10-ти декември, изјави лидерот на ...
сите 194 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска изјави дека не е прифатливо тврдењето дека македонскиот јазик и народ произлегуваат од бугарскиот и оти за нас црвените линии се ...
сите 326 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Поголемиот број училишта во Охрид подготвени за старт - дел онлајн, дел со физичко присуство

Од:
До кого (е-маил):
Порака: