Каракачанов: Не е време за меѓувладина конференција за почеток на преговорите за Северна Македонија


Ќе добие ли Македонија ново вето во ЕУ, овој пат од Бугарија? Во Брисел се кршат копја околу усвојувањето на преговарачката рамка - Германија и Франција на ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Зоран Заев денеска оствари средба со новоименуваната амбасадорка на Кралството Данска во нашата земја, Сузан Шајн, на која беше истакната одличната ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Отпочнувањето на пристапните преговори со Европската Унија, но и развојот на билатералните односи и соработката меѓу двете држави беа темите на разговор на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Премиерот Зоран Заев денеска се сретна со Фредерик Мерис, амбасадор на Кралството Белгија во нашата држава. На состанокот било пренесено дека се препознаени ...
| | веќе видена | слични

Вицепремиерот задолжен за европски прашања, Никола Димитров денеска имаше средба со амбасадорот на Шпанија, Емилио Лоренцо Сера, на која покрај за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во Министерството за внатрешни работи денеска се одржа средба помеѓу министерот Оливер Спасовски и бугарскиот амбасадор во земјата, Ангел Ангелов. Како што ...
| | веќе видена | слични

Министерот за надворешни работи, Бујар Османи, се сретна со Мирослав Лајчак, посебен претставник на ЕУ за Западeн Балкан и дијалогот Белград – Приштина. Во ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Европската перспектива на Македонија, добрососедските односи, регионалните иницијативи, очекувањата во периодот што претстои, како и дијалогот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседателот на Владата Зоран Заев ја прими новоименуваната амбасадорка на Кралството Данска во нашата земја, нејзината екселенција Сузан Шајн.Toj ѝ го ...
| | веќе видена | слични

Министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски и амбасадорот на Република Бугарија, Ангел Ангелов на денешната средба во МВР заеднички констатирале дека ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во саботата наутро во болницата „Филип Втори“ животот го загуби поранешниот пратеник Амди Бајрам, а веќе неколку часови подоцна се потврдија информациите дека ...
сите 269 | | | веќе видена

Во Собранието на Република Северна Македонија попладнево пратениците со 60 гласа „за” и 32 „воздржани”, без глас „против” се согласија измените и дополнувањата ...
сите 260 | | | веќе видена

Македонското сценарио се покажа како поцрно од италијанското, а македонскиот здравствен систем ги покажа сите свои кардинални недостатоци кои резултираат со ...
сите 366 | | | веќе видена

Министерот за здравство, Венко Филипче, откако дневните статистики покажуваат рекорден број на починати лица од коронавирус, посочува дека состојбата станува ...
сите 46 | | | веќе видена

„Имам можност вечерва да говорам во пресрет на можеби најголемиот македонски национален празник – основањето на ВМРО. Практично, организацијата ВМРО, или уште ...
сите 58 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Каракачанов: Не е време за меѓувладина конференција за почеток на преговорите за Северна Македонија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: