Филипче: Агресијата кон докторите да се замени со жалби и поплаки до Министерството за здравство


Незадоволството од здравствениот систем и долгите административни процедури, пациентите се почесто го покажуваат со зголемена агресија и зачестени физички ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Министерот Венко Филипче секој ден во јавноста докажува дека е министер за зараза и смрт. Пред стартот на работа на градинките проблеми, по почетокот на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерот Венко Филипче секој ден во јавноста докажува дека е министер за зараза и смрт, велат од опозициската ВМРО-ДПМНЕ во реакција на интервјуто на ...
| | веќе видена | слични

АЛФА: Д-р Кирил Лазов, од Клиничкиот центар „Мајка Тереза“... Докторе, што не чека, како ќе се справиме со епидемијата? Но, пред се, во овој момент, актуелно е ...
| | веќе видена | слични

 Истражувањата на овие клетки се прават на клиниката за Хематологија, каде врз основа на состојбата на клетките доколку се слаби може да се влијае и да се ...
| | веќе видена | слични

Како зграда од хорор филм. Вака изгледа Институтот за ТБЦ во Клиничкиот центар. Во услови кога болничките капацитети се подготвуваат за новиот бран на ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Заев и Филипче потфрлија. Македонија според Би Би Си е една од земјите со најголема смрттност во Европа. Според нив бројот на умрени на 100 илјади жители е ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Во саботата наутро во болницата „Филип Втори“ животот го загуби поранешниот пратеник Амди Бајрам, а веќе неколку часови подоцна се потврдија информациите дека ...
сите 269 | | | веќе видена

Во Собранието на Република Северна Македонија попладнево пратениците со 60 гласа „за” и 32 „воздржани”, без глас „против” се согласија измените и дополнувањата ...
сите 260 | | | веќе видена

Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, на денешниот протест на партијата „против мафијата, за правда и слобода“ рече дека доколку владата на СДСМ и ...
сите 200 | | | веќе видена

Ако во летниот период од вкупно тестираните во Тетовско седум проценти од тестираните граѓано биле позитивни на Ковид-19, сега процентот е 30 отсто, покажуваат ...
сите 319 | | | веќе видена

Министерот за здравство, Венко Филипче, откако дневните статистики покажуваат рекорден број на починати лица од коронавирус, посочува дека состојбата станува ...
сите 46 | | | веќе видена

„Имам можност вечерва да говорам во пресрет на можеби најголемиот македонски национален празник – основањето на ВМРО. Практично, организацијата ВМРО, или уште ...
сите 58 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Филипче: Агресијата кон докторите да се замени со жалби и поплаки до Министерството за здравство

Од:
До кого (е-маил):
Порака: