ИутеКредит е првата естонска компанија која се најде во Генералниот Стандард на Франкфуртската Берза

2 копии

ИутеКредит Европа, водечка европска компанија за лични финансии, по унапредувањето на својата позиција на Регулираниот пазар, е првата компанија од Естонија ...
| | веќе видена | слични

Македонската градежна компанија Настел доби златна статуетка Оскар на градежништво на десетгодишното издание на престижниот конкурс за луксузна градба, ...
| | веќе видена | слични
11 копии
2 копии

Досегашниот генерален директор на „ТАВ Македонија“, Алпер Ерсој. од 1 октомври ја напушти позицијата и ќе биде назначен за генерален директор на ТАВ Грузија, ...
| | веќе видена | слични

Беркан Имери, досегашен неизвршен член на Надзорниот одбор на Халк Осигурување АД Скопје е именуван за нов претседател на НО на осигурителната компанија. ...
| | веќе видена | слични

Останато

Собранието вечерва со 53 гласови за, 26 воздржани и ниту еден глас против, ги изгласа измените во Законот за заштита на населението од заразни болести, со кои ...
сите 577 | | | веќе видена

Со потврден позитивен тест, колега на прерано починатиот полицаец Игор Ангеловски, присуствувал на неговиот погреб, кој се одржа вчера на градските гробишта во ...
сите 270 | | | веќе видена

Нови рекордни 870 случаи на Ковид-19 беа регистрирани вчера, додека Собранието доцна синоќа го донесе Законот за заштита на населението од заразни болести, со ...
сите 699 | | | веќе видена

Додека во Јапонија министерот за сообраќај без двоумење поднесува оставка затоа што возот задоцнил неколку секунди, кај нас може возовите не да доцнат туку ...
сите 101 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во гостувањето во емисијата „Што мисли народот“ истакна дека опозицијата сериозно размислува да побара ...
сите 179 | | | веќе видена

Германија повторно потенцира дека цел на германското претседателство со ЕУ е одржување на првата меѓувладина конференција со Македонија до крајот на годинава и ...
сите 422 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ИутеКредит е првата естонска компанија која се најде во Генералниот Стандард на Франкфуртската Берза

Од:
До кого (е-маил):
Порака: