Евн пробале да го „ОШУРАТ“ и првиот регулатор-како ЕВН се позлатува


Граѓаните да ја користат можноста за само-отчитување на броилата со цел да плаќаат реална цена на електричната енергија, истакна Марко Бислимоски, претседател ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Премиерот Зоран Заев смета дека е вредно да се разгледа варијантата за намалување на данокот на додадена вредност кај електричната енергија од 18 на пет ...
| | веќе видена | слични

На почетокот од август беше организиран првиот протест во Скопје, Гостивар, Тетово, Куманово и Дебар против поскапувањето на струјата , а утре речиси по два ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Нашите одлуки за цената на електрична енергија може да се променат доколку енергетските компании достават барање до Регулаторната комисија за енергетика и ...
| | веќе видена | слични

 Досега компаниите немаат доставено никакви податоци, а доколку достават подготвени сме во рок од 24 часа да ги промениме нашите одлуки, потврди денеска ...
| | веќе видена | слични

Четири километарска колона на магистралниот пат кај Кичево се создаде во текот на вчерашниот ден, откако граѓани го блокираа, односно целосно го успорија ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Група кичевци попладнево протестираа со возила против поскапувањето на електричната енергија. Граѓаните протестираа движејќи се во колона по магистралниот пат ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Марко Бислимоски, првиот човек на Регулаторната комисија за енергетика се дрзнува да ја споредува Македонија со Германија каде просечната плата е 3,800 евра ...
| | веќе видена | слични

Сообраќајот на автопатот од Тетово кон Скопје вечерва беше ненајавено блокиран 30-тина минути од страна на дваесетина автомобили со луѓе од дел од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Есенскиот бран на ковид не е снег во мај па да се изненади Филипче - нема вакцини за грип, нема проширени болнички капацитети, ниту план и стратегија, вели ...
сите 339 | | | веќе видена

Синот на Амди Бајрам, Габриел Бајрам, утринава преку Фесјбук упати апел до сите кои ќе бидат дел од погребната церемонија за неговиот татко, да ги почитуваат ...
сите 226 | | | веќе видена

Во Штип на следните градоначалнички избори се брани Македонија, тоа не се обични избори и затоа ги повикувам штипјани да излезат и заедно во првите редови да ...
сите 168 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Евн пробале да го „ОШУРАТ“ и првиот регулатор-како ЕВН се позлатува

Од:
До кого (е-маил):
Порака: