Каракачанов со нова провокација: Бугарија ќе каже „не“, Македонија не е искрена

Нова провокација од бугарскиот вицепремир Красимир Каракачанов. Тој за „ТВ Европа“ изјавил дека Бугарија ќе каже дека не е време за меѓувладина конференција ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Добрососедските односи не ги измисли Бугарија, тоа е основен услов и критериум за членство во ЕУ. Македонија мора да се придржува и да го исполнува Договорот ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Бугарскиот парламент усвои одлука според која 24 Мај ќе се слави како Ден на бугарската писменост, но и се најавува дека ќе се отпочне процес пред Европската ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Старо-нови предупредувања од официјална Софија во пресрет на одлуката за почеток на пристапните преговори на Северна Македонија со ЕУ, и инсистирање од Берлин ...
| | веќе видена | слични

Бугарската шефица на дипломатијата, Екатерина Захариева вели дека добрососедските односи не ги измислила Бугарија и тие се основен услов и критериум за ...
| | веќе видена | слични

Македонија мора да го почитува и да го спроведува Договорот за пријателство и добрососедство што го потпишавме, изјави бугарската вицепремиерка и министерка за ...
| | веќе видена | слични

Потпретседателот на Владата на Бугарија и министер за одбрана Красимир Каракачанов „великодушен“ кон Република Македонија, како што ја именува. „Ако бугарската ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Европската унија треба да се прошири кон Западен Балкан, иако не безусловно, рече бугарскиот вицепремиер и министер за одбрана Красимир Каракачанов, додавајќи ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на Комисијата за заразни болести, Жарко Караџовски, изјави денеска дека во просек 80 отсто од сите регистрирани случаи со Ковид-19 се ...
сите 324 | | | веќе видена

Додека во Јапонија министерот за сообраќај без двоумење поднесува оставка затоа што возот задоцнил неколку секунди, кај нас може возовите не да доцнат туку ...
сите 179 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во гостувањето во емисијата „Што мисли народот“ истакна дека опозицијата сериозно размислува да побара ...
сите 222 | | | веќе видена

Договорот за пријателство меѓу Бугарија и Северна Македонија ги има сите гаранции да се применува во добра волја и од двете страни. Нам целта не ни е да ја ...
сите 386 | | | веќе видена

„Факт е дека есенскиот бран со коронавирус подрани, но не е точно дека ние не бевме подготвени“, изјави епидемилого д-р Жарко Караџовски во интервју за МРТ. ...
сите 39 | | | веќе видена

Бројот на сторители на кривични дела во 2019 година, бележи благо намалување по однос на кривичните дела сторени во 2018. Во извештајот за работа на Јавното ...
сите 6 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Каракачанов со нова провокација: Бугарија ќе каже „не“, Македонија не е искрена

Од:
До кого (е-маил):
Порака: