И за време на пандемија и економска криза, Владата распиша тендер за КОНДОМИ И ЛУБРИКАНТИ


Сиромаштија, граѓани без работа, покачени давачки е реалната слика во Македонија. Поради пандемијата Ковид – 19, над 40.000 граѓани останаа без работа, ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Мафијата на власт на чело со Заев ја уништува Македонија. Секој ден државата тоне и доживува нови порази. Македонија бележи пад за 5 места на листата за водење ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Пендаровски и СДСМ ја злоупотребија вонредната состојба, кога наместо да се грижи за здравјето на граѓаните владата распишуваше тендери за набавка на шкампи и ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, денеска заедно со потпретседателот на партијата, Александар Николоски, остварија средба со новиот ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денес (30.09.2020) заедно со потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски, остварија средба со новиот ...
| | веќе видена | слични

На средбата се разговараше за актуелната политичка состојба во Република Македонија. Во текот на средбата претседателот Мицкоски на евроамбасадорот Гир ги ...
| | веќе видена | слични
7 копии
2 копии

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска оствари средба со францускиот амбасадор Кристијан Тимоние, на која зборувале за актуелната политичка ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Како што можете да забележите огромна е ароганцијата и дрскоста кај функционерите на СДСМ. Покрај ароганцијата и дрскоста, Лидија Димова и Љупчо Николовски ...
сите 356 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев прими делегација на Сојузот на борците, предводена од претседателот на главниот одбор на сојузот, Никола Стојаноски, придружуван од ...
сите 87 | | | веќе видена

Единствен приоритет на СДСМ е нивно богатење. СДСМ откако е на власт на граѓаните донесе економска криза, сиромаштија, реагира ВМРО-ДПМНЕ. Во продолжение ...
сите 60 | | | веќе видена

Со ребалансот на Буџетот за 2020 година што е во собраниска процедура, се обезбедуваат 470 милиони евра за четвртиот сет економски мерки. Од нив, 27,6 милиони ...
сите 302 | | | веќе видена

Експерименталната вакцина за коронавирус, изработена заеднички од американскиот фармацевтски гигант „Пфајзер“ и германската компанија „Био-ен-Тек“, се ...
сите 129 | | | веќе видена

Бигорскиот манастир, македонското светилиште, дбележа 1000 години од основањето со централна прослава. „Бигорски е нашиот победник над времето и над вековите, ...
сите 137 | | | веќе видена

Следната недела во земјава треба да пристигне пратката од 4.000 брзи ковид тестови. Пет компании чии тестови имаат зелено светло од СЗО се во игра за од нив да ...
сите 77 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

И за време на пандемија и економска криза, Владата распиша тендер за КОНДОМИ И ЛУБРИКАНТИ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: