ВМРО-ДПМНЕ наутро бега од судски рочишта, попладне бара „правда“


Вчерашниот ден донесе интересни случувања во делувањето на опозициската ВМРО-ДПМНЕ која во последниот период ги зајакна своите активности на улиците иако малку ...
| | веќе видена | слични

Од Владата се уште не е испратен предлог до Собранието за распишување оглас во Службен весник за нов републички јавен обвинител, информираат од законодавниот ...
| | веќе видена | слични

Во синоќешното гостување на Канал 5 телевизија, на емисијата „Само интервју“ премиерот Зоран Заев, зборувајќи за судството и за тоа дека за време на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Јас дадов предлог опозицијата да предложи свој канидат за јавен обвинител низ постапката опишана во закон и Парламентот да го избере, само за да го поддржат ...
| | веќе видена | слични

Сега веќе тоа не важи тоа што предложив опозицијата да даде предлог за за кандидат за јавен обвинител, изјави вечерва премиерот Зоран Заев во интервју на ТВ ...
| | веќе видена | слични

„Законите ги донесовме, Законот за јавно обвинителство, Законот за судски совет, Законот за судовите и останатите европски закони, од пакетот 3-6-9, потоа од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Ветувањето на актуелниот премиер на СДСМ, Зоран Заев државниот јавен обвинител да биде на предлог на опозицијата, дадено пред пет години, сега е неприфатливо ...
| | веќе видена | слични

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, одговарајќи на новинарско прашање во однос на отфрлањето, од страна на министерот за правда Бојан Маричиќ, на барањето на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

22 починати во текот на вчерашниот ден од Ковид, тоа е директна вина на Комисијата за заштита од заразни болести и Венко Филипче кои преспаа цело лето без ...
сите 348 | | | веќе видена

Мерките кои ги препорачуваме како Комисија за заразни болести, треба да донесат поголем бенефит, отколку штета на државата, смета директорот на Центарот за ...
сите 326 | | | веќе видена

Во Штип на следните градоначалнички избори се брани Македонија, тоа не се обични избори и затоа ги повикувам штипјани да излезат и заедно во првите редови да ...
сите 253 | | | веќе видена

Адвокатот и член на ВМРО-ДПМНЕ, Јовица Страшевски, денеска одржа прес конференција пред седиштето на опозициската партија на која на Христијан Мицкоски му даде ...
сите 99 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО-ДПМНЕ наутро бега од судски рочишта, попладне бара „правда“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: