Во дел од битолските училишта ќе се изведува настава со физичко присуство


Општина Битола доби согласност за организирање настава со физичко присуство на учениците во дел од основните и средни училишта, чиј основач е Советот на ...
| | веќе видена | слични

Македонија нема капацитет за онлајн учење – алармира универзитетскиот професор Орце Симов за Алфа . Крахот на националната платформа не треба да биде ...
| | веќе видена | слични

Наставниците од основното училиште Лирија во село Житоше во општина Долнени, ќе треба да плаќаат 15.000 денари месечно само за да се појават на работа во ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Независниот синдикат за образование и наука (НСОН) поднесе барања за средба до министерката за образование и наука, Мила Царовска, со цел презентирање и ...
| | веќе видена | слични

Учениците од Средното општинско училиште „28 Ноември” во Дебар одржаа протест во дворот на училиштето, во знак на незадоволство од одлуката за онлајн ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Независниот синдикат за образование и наука (НСОН) соопшти дека освен ученициtе, со проблеми за онлајн-настава се соочуваат и голем број наставници што немаат ...
| | веќе видена | слични

Со почитување на сите протоколи, вчера успешно започна новата учебна година во државата. Во над шестотини основни и средни училишта учениците со маски на ...
| | веќе видена | слични

Пред учениците се обрати директорот Рамадан Имери, кој најави дека и покрај одлуката за онлајн настава, од понеделник во оваа образовна институција ќе се ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Независен синдикат за образование и наука (НСОН) за утре најавува прес-конференција на која како што велат, ќе ја запознаат широката јавност со проблемите со ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Откако инспекторите го преспаа цело лето, сега ќе ги засилувале контролите во угостителските објекти. Од пазарниот инспекторат сега велат дека оние ресторани ...
сите 399 | | | веќе видена

„Имам можност вечерва да говорам во пресрет на можеби најголемиот македонски национален празник – основањето на ВМРО. Практично, организацијата ВМРО, или уште ...
сите 92 | | | веќе видена

Македонската држава и македонскиот народ живеат во секојдневие во кое се соочени со огромна здравствена и економска криза, што е излезена од контрола, но и со ...
сите 246 | | | веќе видена

Максим Ацевски, главниот државен ревизор, во интервју за „360 Степени“ синоќа рече дека ДЗИ нема надлежност да го испита работењето на Националната агенција за ...
сите 121 | | | веќе видена

Педесет и тригодишен пешак бил прегазен од автомобил во селото Подготци, Струшко.Несреќата се случила вчера, а со автомобилот управувал 27-годишник од ...
сите 177 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во дел од битолските училишта ќе се изведува настава со физичко присуство

Од:
До кого (е-маил):
Порака: