САМО ВО АВГУСТ НОВИ ТРИ ИЛЈАДИ НЕВРАБОТЕНИ - еве што покажуваат најновите бројки на Агенцијата

Драматочни бројки од Агенцијата за вработување за август и за јули. Според последните показатели, Агенцијата регистрираше нови три илјади невработени само во ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Премиерот Зоран Заев денеска апелираше до компаниите што имаат можност, па дури и оние што покажуваат загуба да исплатат регрес за годишен одмор. Ние сме Влада ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Ние сме влада за работниците апелирам до компаниите кои имаат акумулирани средства, а прикажале загуба, да им исплатат К-15 на своите работници, изјави денеска ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Жените полесно ја губат работата во кризни времиња бидејќи работат на несигурни и пониско платени работни места. Жените почесто работат на понесигурни работни ...
| | веќе видена | слични

До сега не е познато субвенционирање од страна на државата на вработувања во приватниот сектор по етничка основа, а мотив да биде правичната застапеност, како ...
| | веќе видена | слични

Паѓа бројот на работници во индустријата, се топи и индустриското производство. Статистиката објави дека од јануари до август производството е намалено за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Поранешниот пратеник и претседател на Сојузот на Ромите, Амди Бајрам попладнево беше погребан на муслиманските гробишта во Бутел.Амди Бајрам почина вчера на ...
сите 254 | | | веќе видена

Албанската опозиција му предложи на Собранието да формира Анкетна комисија за работата на Комисијата за инфективни болести. Според нив, комисијата, која ...
сите 325 | | | веќе видена

Како општествено одговорни компании, целосно свесни за сериозноста и ризиците од зголемувањето на бројот на новозаразени од „Ковид-19“, тргнувајќи од ...
сите 320 | | | веќе видена

„Имам можност вечерва да говорам во пресрет на можеби најголемиот македонски национален празник – основањето на ВМРО. Практично, организацијата ВМРО, или уште ...
сите 168 | | | веќе видена

Адвокатот и член на ВМРО-ДПМНЕ, Јовица Страшевски, денеска одржа прес конференција пред седиштето на опозициската партија на која на Христијан Мицкоски му даде ...
сите 177 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

САМО ВО АВГУСТ НОВИ ТРИ ИЛЈАДИ НЕВРАБОТЕНИ - еве што покажуваат најновите бројки на Агенцијата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: