Бугарија е против меѓувладина конференција


6 копии

Премиерот Зоран Заев денеска на прес-конференција изјави дека ќе биде внимателен во одговорите на барањата на Бугарија за решавање на прашањето за Гоце Делчев ...
| | веќе видена | слични

Гаранцијата на идентитетските прашања се потврдени со Договорот за добрососедство со Бугарија, тоа е македонскиот јазик и македонскиот народ, изјави денес ...
| | веќе видена | слични
2 копии
5 копии

угарското Собрание со 73 гласа за, 4 против и 34 воздржани, денеска го усвои во прво читање, предлогот на коалицијата Обединети патриоти предводена од ВМРО-БНД ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Бугарскиот парламент усвои одлука според која 24 Мај ќе се слави како Ден на бугарската писменост, но и се најавува дека ќе се отпочне процес пред Европската ...
| | веќе видена | слични

Бугарската шефица на дипломатијата, Екатерина Захариева вели дека добрососедските односи не ги измислила Бугарија и тие се основен услов и критериум за ...
| | веќе видена | слични

Бугарското Народно собрание го преименува празникот 24 Мај во чест на светите браќа Кирил и Методиј во Ден на бугарската писменост, просвета и култура, кој ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Како е можно евалуатори на проекти во Националната агенција за европски образовни можности и мобилност да добиваат проекти финансисрани од истата агенција, а ...
сите 346 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче преку својот Фејсбук-профил им се заблагодари на своите колеги.-Колеги, Ви благодарам што не се откажувате! Ви благодарам ...
сите 295 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев прими делегација на Сојузот на борците, предводена од претседателот на главниот одбор на сојузот, Никола Стојаноски, придружуван од ...
сите 162 | | | веќе видена

За тоа колку се преполни болничките капацитети, доволно говори едно видео кои редакцкиите на Фактор и Хаштаг го добиле од читател од Струмица.Според неговите ...
сите 148 | | | веќе видена

Од директор на Подружница, по брза постапка станал чувар на рампа, па добил решение за суспензија, а неодамна и отказно решение од работното место – самостоен ...
сите 52 | | | веќе видена

Со ребалансот на Буџетот за 2020 година што е во собраниска процедура, се обезбедуваат 470 милиони евра за четвртиот сет економски мерки. Од нив, 27,6 милиони ...
сите 222 | | | веќе видена

„Со канцеларката на Германија, Ангела Меркел, ги поддржуваме земјите од Западен Балкан на пат кон ЕУ. Бугарија ќе продолжи да работи активно во оваа насока за ...
сите 400 | | | веќе видена

По два дена разговори во Скопје македонските и бугарските историчари не постигнаа напредок во однос на Гоце Делчев, кој и понатаму останува пречка на ...
сите 226 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бугарија е против меѓувладина конференција

Од:
До кого (е-маил):
Порака: