Жерновски се прости од МНР и Владата: Му благодарам на Заев за шансата

Андреј Жерновски, досегашниот заменик-министер за надворешни работи, на Фејсбук се прости од МНР и Владата, откако и официјално заврши неговата функција. Вчера ...
| | веќе видена | слични
2 копии
7 копии
2 копии

Старо-нови предупредувања од официјална Софија во пресрет на одлуката за почеток на пристапните преговори на Северна Македонија со ЕУ, и инсистирање од Берлин ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Заменик-претседателот на Владата задолжен за европски прашања, Никола Димитров, попладнево учествуваше на работен видеоконференциски состанок со еврокомесарот ...
| | веќе видена | слични

На состанокот со колегите министри за европски прашања од регионот разговараа за подготовката на Економскиот и инвестициски план наменет за земјите од Западен ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Германија очекува до крајот на нејзиното претседавање со ЕУ да биде одржана првата Меѓувладина конференција и да почнат пристапните преговори со С.Македонија, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

На денешната средба меѓу вицепремиерот за европски прашања Никола Димитров и германскиот министер за Европа, Михаел Рот беа детално разгледани следните чекори ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Албанската опозиција му предложи на Собранието да формира Анкетна комисија за работата на Комисијата за инфективни болести. Според нив, комисијата, која ...
сите 309 | | | веќе видена

Најновите податоци што вечерва ги објави Министерството за здравство покажуваат дека Скопје останува град со најголем број на активни случаи на Ковид-19 од кои ...
сите 432 | | | веќе видена

Есенскиот бран на Ковид -19 зема се поголем замав. Бројот на заболени расте, а државите воведуваат порестриктивни мерки во обид да го спречат ширењето на ...
сите 358 | | | веќе видена

На Инфективното одделение во Велешката болница последнава недела се лекуваат и потешки случаи на заболени од Ковид-19, потврди за МИА доктор Весна ...
сите 220 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вечерва порача: Додека Заев си се забавува со некаков дигитален конгрес, и во исто време кога започна да се колне во ...
сите 281 | | | веќе видена

„Имам можност вечерва да говорам во пресрет на можеби најголемиот македонски национален празник – основањето на ВМРО. Практично, организацијата ВМРО, или уште ...
сите 168 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Жерновски се прости од МНР и Владата: Му благодарам на Заев за шансата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: