СДСМ: Над 26 милиони евра завршија кај 309.000 граѓани кои добија платежни картички, следува четвртиот пакет антикризни мерки за справување со последиците од коронавирусот 


Владата предводена од СДСМ презеде ефикасни и навремени мерки за полесно справување со економските последици предизвикани од коронавирусот и покажа дека се ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Според соопштението на „Твоја партија“, за разлика од претходните Ковид –мерки кои беа речиси неуспешни, презентираните мерки даваат надеж за стопанството ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Од предвидените 550 милиони евра, Владата за трите пакет мерки потрошила помалку од една третина или 194,4 милиони евра, покажуваат анализите на невладината ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Владата се предомисли. Со ребалансот на Буџетот нема да крати 160 милиони како што првично најавија, туку ќе скрати само 50 милиони евра. Ова во синоќешното ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Четвртиот пакет мерки вреден 470 милиони евра, донесен од Владата предводена од СДСМ, е континуитет на досегашните мерки, но содржи и нови мерки кои значат ...
| | веќе видена | слични

Целиот четврти сет мерки чони 470 милиони евра, а од нив 160 милиони евра се директна фискална импликација, било преку зголемени расходи, или намалени приходи, ...
| | веќе видена | слични

Министерството за Финансии, предводена од Демократската Унија за Интеграција, го претстави четвртиот пакет економски мерки пред Владата на Република ...
| | веќе видена | слични

Генерално задоволни, но внимателни во прогнозите за успех. Ова е накусо суштината на ставот на Стопанската комора на Северо-Западна Македонија во однос на ...
| | веќе видена | слични

Парламентарната група на Демократската унија за интеграција го поздравува четвртиот пакет мерки во вредност од 470 милиони евра со цел поддршка на малите и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Собранието вечерва со 53 гласови за, 26 воздржани и ниту еден глас против, ги изгласа измените во Законот за заштита на населението од заразни болести, со кои ...
сите 530 | | | веќе видена

Со потврден позитивен тест, колега на прерано починатиот полицаец Игор Ангеловски, присуствувал на неговиот погреб, кој се одржа вчера на градските гробишта во ...
сите 270 | | | веќе видена

Советникот на премиерот Зоран Заев, Марјан Забрчанец, на својот Фејсбук профил посочува дека денеска се тестирал и испаднал позитивен на коронавирус.
сите 231 | | | веќе видена

Додека во Јапонија министерот за сообраќај без двоумење поднесува оставка затоа што возот задоцнил неколку секунди, кај нас може возовите не да доцнат туку ...
сите 101 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во гостувањето во емисијата „Што мисли народот“ истакна дека опозицијата сериозно размислува да побара ...
сите 221 | | | веќе видена

Владата на СДСМ продолжува со својата неодговорна политика во однос со најгорливото прашање – загадениот воздух. Загадениот воздух и во ек на пандемија убива, ...
сите 85 | | | веќе видена

Германија повторно потенцира дека цел на германското претседателство со ЕУ е одржување на првата меѓувладина конференција со Северна Македонија до крајот на ...
сите 369 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СДСМ: Над 26 милиони евра завршија кај 309.000 граѓани кои добија платежни картички, следува четвртиот пакет антикризни мерки за справување со последиците од коронавирусот 

Од:
До кого (е-маил):
Порака: